Grācā sākusies pirmā Eiropas koru olimpiāde

Grācā sākusies pirmā Eiropas koru olimpiāde
„Interkultur” preses foto
15-07-2013 A+ A-
Austrijas pilsētā Grācā svētdien, 14. jūlijā, sākusies pirmā Eiropas koru olimpiāde, ko rīko organizācija „Interkultur” – Pasaules koru olimpiādes rīkotāji. Eiropas koru kari Grācā norisināsies līdz 21. jūlijam.

Pasaules koru olimpiādē piedalīsies vairāk nekā 2500 dziedātāju no 72 koriem, kas pārstāv 35 valstis. Latviju Eiropas koru olimpiādē pārstāv jauktais koris „Mārupe” un „Swedbank” koris. Uz Eiropas koru olimpiādi Grācā devusies arī „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle. Atgādinām, ka 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, Pasaules koru olimpiāde notiks Latvijā.

Olimpiādes atklāšanas koncertā piedalījās visi Eiropas valstis pārstāvošie kori, svinīgo ceremoniju noslēdzot ar oficiālo Eiropas koru olimpiādes himnu „City of My Heart” ar tās autoru, komponistu Franci Hercogu (Franz Herzog) pie diriģenta pults.

Eiropas koru olimpiāde ir Pasaules koru olimpiādes kontinentālā versija un šogad notiek pirmo reizi. Āzijas koru olimpiāde pirmo reizi notika 2009. gadā, plānots, ka turpmāk šādi „dziesmu kari” tiks rīkoti arī citos kontinentos.

Eiropas koru olimpiāde sastāv no vairākām daļām: pirmā – profesionālo koru konkurss („Champions Competition), kurā var piedalīties arī augsti novērtēti un savu prasmi pierādījuši amatieru kori; otrā – Austrian Open Competition, kurā aicināts pieteikties ikviens koris no visas pasaules, kas 14 dažādās kategorijās cīnīsies par diplomiem, zelta medaļām un Grand Prix – Štīrijas balvu (Styria-Prize).

Visas sešas festivāla dienas Grācas koncertzālēs notiks olimpiādes konkursa uzstāšanās, bet paralēli tiem būs koru draudzības un sadziedāšanās koncerti. Šajos koncertos piedalīsies arī kori, kas nav iekļuvuši konkursa programmā.

Līdzās festivālam Štīrijas galvaspilsētā Grācā norisināsies arī Pirmā starpreliģiju konference, kuras kulminācija būs Eiropas koru olimpiādes dalībnieku koncerts Songs of Spirit, kurā izskanēs Džuzepes Verdi „Rekviēms”.

Vairāk par pirmo Eiropas koru olimpiādi var izlasīt organizācijas „Interkultur” mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav