„S!gulda aizrauj!”: Operas svētku ieskaņas koncerts Esplanādē

„S!gulda aizrauj!”: Operas svētku ieskaņas koncerts Esplanādē
F64 . Dziedātājs Kalvis Kalniņš
24-07-2013 A+ A-
Radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014”, sestdien, 27. jūlijā, no plkst. 15.00 notiks Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku ieskaņas pasākums, kurā uzstāsies baritons, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un „Swedbank gada balvas 2012” ieguvējs, siguldietis Kalvis Kalniņš.

Kalvis Kalniņš ir JVLMA Vokālās katedras students docētāja Krišjāņa Norveļa klasē.

Latvijas Nacionālās operas basa Krišjāņa Norveļa vadībā ar izcilību absolvējis J. Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu (2011). Pirmo muzikālo izglītību guvis Siguldas Mūzikas skolā Stīgu instrumentu nodaļā, pie Maijas Liepiņas apgūstot čella spēli. Ir vietējo un starptautisko vokālistu konkursu laureāts.

Profesionālās iemaņas papildinājis Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas meistarklasē pedagoģes Džojas Meiminas (Joy Mamen) vadībā un Eiropas operas akadēmiju tīkla (European Network of Opera Academies, enoa) meistarklasē Latvijas Nacionālajā operā (2012).

27. jūlija koncertā publikai būs iespēja dzirdēt vokālo mūziku no dažādu gadsimtu un komponistu daiļrades, sākot ar nemirstīgo G. F. Hendeļa mūziku un beidzot ar latviešu komponista Pētera Plakida skaņdarbiem.


Programmā skanēs gan opermūzika, gan vokālā kamermūzika. Būs gan operārijas no V. A. Mocarta komiskā meistardarba „Figaro kāzas”, kā arī prologs operai „Uguns un Nakts” (Jānis Mediņš). Tiks atskaņota F. Šūberta, H. Volfa, E. Dārziņa vokālā kamermūzika.

Jau ziņots, ka no 2. līdz 4. augustam, jau divdesmit pirmo reizi, Siguldas pilsdrupu estrādē notiks Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki, kuros uzstāsies pasaulslaveni un atzinību guvuši mākslinieki.

Svētku uvertīras koncertā – 2. augustā plkst. 19.00 – klausītājus priecēs talantīgā pianiste Agnese Egliņa, kura šogad uzstāsies kopā ar izcilo klarnetistu Mārtiņu Circeni un jauno, talantīgo vokālistu Juri Irbi.

3. augusta koncertā „Mēs – mammai un tētim” plkst. 15.00 uzstāsies Daumants Kalniņš kopā ar Nauri Indzeri un bērnu vokālo studiju „Knīpas un knauķi”. Uzvedums būs par siltām un sirsnīgām attiecībām bērnu un vecāku starpā, kā arī par to, kā vecākie brāļi un māsas sadzīvo ar jaunākajiem.

Savukārt opermūzikas mīļotājiem 3. augustā plkst.  21.00 tiek piedāvāts Džuzepes Verdi operas „Otello” oriģināliestudējums Edmunda Freiberga režijā.

Iestudējums priecēs ar Aigara Ozoliņa scenogrāfiju – Šekspīra laikam atbilstošiem tērpiem, kas izveidoti pēc Ievas Kundziņas skicēm. Otello lomā uzstāsies lietuviešu mākslinieks Kristians Benedikts, Dezdemonas lomā – Norma Fantīni no Itālijas, bet Jago lomā – itāliešu mākslinieks Vitorio Vitelli.

Svētdien, 4. augustā, plkst. 13.00 varēs apmeklēt Garīgās mūzikas koncertu Siguldas ev. lut. baznīcā, kur uzstāsies siguldietis Kalvis Kalniņš un rīdzinieks Emīls Kivlenieks.

Opermūzikas svētku noslēgumā – 4. augustā plkst. 17.00 – notiks vērienīgs Galā koncerts. Tajā piedalīsies prīma Iano Tamara (gruzīniete no Itālijas), Klementīne Margēna (Clémentine Margaine, Francija), Norma Fantīni un viens no pasaules labākajiem dramatiskajiem tenoriem – Badri Maisuradze (Maskavas Lielais teātris). Tāpat skatītājus priecēs Rīgas Doma zēnu koris, Latvijas Nacionālās operas koris, kā arī solisti – Krišjānis Norvelis un Miervaldis Jenčs.

Vairāk par Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem lasi www.sigulda.lv.

0 komentāri

Komentāru nav