Skrējiens Turaidas pils tornī „Ātrākais ziņnesis”

Skrējiens Turaidas pils tornī „Ātrākais ziņnesis”
F64
31-07-2013 A+ A-
Turaidas pils dienas laikā, 4. augustā, plkst. 17.00 visi sportisko aktivitāšu cienītāji kā katru gadu laipni aicināti piedalīties sprinta skrējienā „Ātrākais ziņnesis” Turaidas pils Galvenajā tornī.

Skrējiena ideja ir sabiedrībai atgādināt seno stāstu par ziņnešiem, kas viduslaikos steigušies pie bīskapa Turaidā vēstīt par svarīgākajiem notikumiem Rīgā un tās apkārtnē. Sacensību laikā dalībniekiem jānokļūst Turaidas pils skatu laukumā, pārvarot 30 metru distanci un piecus pils torņa stāvus, kopā uzveicot vairāk nekā 100 pakāpienu.

Sprinta skrējiena „Ātrākā ziņneša" tituls pieder Aināram Rukkalnam, kurš 2010. gadā Turaidas pils Galvenajā tornī uzskrēja 31 sekundē.

Sprinta skrējienā un cīņā par „Ātrākā ziņneša” titulu var piedalīties ikviens. Sprinta dalībnieki startēs pa vecuma grupām, un katrā no tām tiks noskaidroti trīs labākie ziņneši. Reģistrācija sacensībām Turaidas muzejrezervātā sāksies no plkst. 15.30 Turaidas pils pagalmā.

Skrējiens iekļauts skrējienu seriāla „Sigulda Up Cup” ietvaros. Tas sastāv no trim posmiem – Serpentīna ceļa skrējiens, skrējiens Turaidas pils Galvenajā tornī un skrējiens pa Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasi.

Katrs posms dalībniekiem dod ieskaites punktus kopvērtējumam.

Dalības maksa SV30–SV50 grupās – 2 lati, SV10–SV20 un SV60 – 0,50 lati, bet Siguldas novada skolēni un Siguldas Sporta skolas audzēkņi sprinta skrējienā var startēt bez maksas. Uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID, dalības maksa tiek samazināta par 50%. Sacensību dalībniekiem ieeja muzejrezervāta teritorijā būs bez maksas.

Sacensības rīko Siguldas novada pašvaldības Sporta pārvalde sadarbībā ar biedrību „A2” un Turaidas muzejrezervātu.

 

0 komentāri

Komentāru nav