Jaunos dizainerus aicina piedalīties konkursā „Dzintara avangards”

Jaunos dizainerus aicina piedalīties konkursā „Dzintara avangards”
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Linda Lejiņa, Aiva Rozenberga un Agnese Narņicka „Habitus Baltija” preses konferencē
No 4. līdz 6. aprīlim izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies starptautiskā tekstilindustrijas izstāde „Baltic Fashion & Textile Riga 2014”. Tās ietvaros 5. aprīlī notiks viens no „Rīga 2014” tematiskās līnijas „Dzintara ādere” pasākumiem – jauno modes mākslinieku konkursa „Habitus Baltija 2014” modes dizaina konkurss „Dzintara avangards”.

Kā trešdien preses konferencē pavēstīja jauno modes mākslinieku konkursa projekta vadītāja Linda Lejiņa, šogad, gatavojoties modes dizaina konkursam „Dzintara avangards”, jaunie modes mākslinieki aicināti radīt katrs vienu tērpu, kas iemiesotu dizainera ideju, simbolizējot „Dzintara āderes” idejas.

„Konkurss ir lieliska iespēja ražotājiem smelties jaunas idejas savas produkcijas un pakalpojumu attīstībai, kā arī iespēja satikties ar daudzsološiem dizaineriem un pārrunāt potenciālās sadarbības iespējas,” akcentēja L. Lejiņa, atgādinot, ka 5. aprīlī norisināsies gan jauno modes dizaineru konkurss, gan modes skate, kurai jau pieteikušies 27 dalībnieki no deviņām valstīm. „Ikviens topošais modes dizainers ir aicināts pieteikties šim pasākumam līdz 15. martam. Vēl gribu atgādināt, ka „Dzintara avangards” ir speciāli sarūpēts pasākums šim notikumam.”

Linda Lejiņa arī pastāstīja, ka konkursa uzvarētājus gaida īpašas balvas – vasaras kursi mārketingā Eiropas dizaina institūtā, naudas balva 500 eiro apmērā u. c. Tie interesenti, kuri kādu apstākļu dēļ 5. aprīlī netiks uz modes skati, tiešraidē to varēs vētot gan „Habitus Baltija” mājaslapā, gan kultūras portālā „Rīga 2014”.

Savukārt „Rīga 2014” programmas vadītāja Aiva Rozenberga akcentēja: „Ikviens dzintars ir unikāls un citādāks, un tādai vajadzētu būt arī Latvijas un visas Baltijas modei – gudrai, ekoloģiskai, inovatīvai. Mums jādomā pašiem par savu modes ceļu, nevis jācīnās ar Ķīnas un citu valstu modi.” Aiva Rozenberga arī novēlēja, lai Latvijas iedzīvotāji allaž izvēlētos mūsu valstī tapušos zīmolus, stāstot par tiem ārvalstīs un atbalstot mūsu jaunos talantus.

Arī modes dizainere Agnese Narņicka atzina, ka tieši piedalīšanās jauno modes dizaineru konkursā „Habitus Baltija” viņai dāvājusi iespēju iekļūt modes pasaules apritē: „Tas ir ne tikai vietējais, bet starptautiska mēroga konkurss, kurā tu vari gan pierādīt sevi, gan vērtēt to, ko dara konkurenti. Manuprāt, tas ir labs karjeras aizsākums jaunajiem latviešu modes dizaineriem.”

Vairāk informācijas par „Habitus Baltija” konkursu „Dzintara avangards” un dalību tajā vari atrast „Dzintara avangarda” mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav