Vizītē Rīgā ierodas Eiropas Kinoakadēmijas vadība

Vizītē Rīgā ierodas Eiropas Kinoakadēmijas vadība
Publicitātes foto
06-03-2012 A+ A-

Rītdien, 7. martā nodibinājums Rīga|2014 uzņems Eiropas kino balvas rīkotāju pārstāvjus. Vienas dienas darba vizītē Rīgā ieradīsies Eiropas kino Akadēmijas (European Film Academy) direktore Mariona Dēringa (Marion Döring) un EFA Productions izpilddirektors Jirgens Bīzingers (Jürgen Biesinger).

Katru otro gadu Eiropas kino balvas pasniegšanas ceremonija notiek Berlīnē, citos gados tās norises vieta tiek izvēlēta atsevišķi. 2014. gadā Rīga kā Eiropas kultūras galvaspilsēta ir ieinteresējusi balvas rīkotājus kā iespējamābalvas pasniegšanas ceremonijas norises vieta. Iepazīšanās vizītes laikā akadēmijas pārstāvji apmeklēs pasākuma norises vietas, kā arī tiksies ar LR Kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi un Rīgas vicemēru Andri Ameriku.

Eiropas kino balvas pasniegšanas ceremonija uzņem ap pusotru tūkstoti ar kino saistītus viesus – akadēmijas locekļus, režisorus, aktierus, kuru gaitas un iegūtās balvas 17 kategorijās atspoguļo vairāk nekā 250 starptautiskie plašsaziņas līdzekļi. Lielāko mediju un skatītāju uzmanību piesaista balva par mūža ieguldījumu, ko līdz šim saņēmuši tādi atpazīstami vārdi kā Džūdija Denča, Šons Konerijs un Romāns Polaņskis. Līdz šim ceremonijas ir notikušas Londonā, Parīzē, Romā, Barselonā, Varšavā un Kopenhāgenā. 2010. gadā Eiropas kino, dēvēta arī par „Eiropas Oskaru”, balva tika pasniegta Tallinā, šogad tā būs Maltā.

Eiropas kino balvas oficiālā mājas lapa: www.europeanfilmawards.eu

Paldies HOTEL BERGS!

0 komentāri

Komentāru nav