Sarunas par dzintara rotām un kosmētiku Dabas muzejā

Sarunas par dzintara rotām un kosmētiku Dabas muzejā
Publicitātes foto
25-03-2014 A+ A-
Latvijas Dabas muzejā ceturtdien, 27. martā, plkst. 17.00 notiks tematisks pasākums, kurā par netradicionālām dzintara rotām un to darināšanu stāstīs Latvijas Mākslas akadēmijas funkcionālā dizaina maģistrantūras studentes, kā arī klātienē būs iespēja iepazīties ar dzintara kosmētikas ražotājiem „Verana Cosmetics”, informēja muzeja pārstāve Polīna Šķiņķe.

Pasākumā ar interesantām idejām par rotu veidošanu, izmantojot kompozīta dzintara diegu vai audumu, iepazīstinās Latvijas Mākslas akadēmijas funkcionālā dizaina maģistrantes Arnita Graumane un Dārta Kleinberga un tekstila bakalaura studente Kristīne Kutepova.

Vakara gaitā tiks piedāvāta arī iespēja klātienē iepazīties ar vienu no kosmētikas ražotājiem „Verana Cosmetics”, kas kosmētisko līdzekļu sastāvā iekļauj dzintaru. Pasākumu vadīs muzeja Ģeoloģijas nodaļas vadītāja, dzintara pazinēja Anita Saulīte.

Pasākums notiks saistībā ar jauno Dabas muzeja ekspozīciju „Dzintars laiku lokos”, kas tika atklāta šā gada 17. janvārī kā daļa Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas.

„Dzintars – saules akmens un jūras zelts – ir mūsu zemes unikālākais minerāls un baltu vēstures liecinieks. Dzintara stāsts ir nebeidzams, un cilvēki savām vajadzībām to izmanto jau vairākus tūkstošus gadu, atrodot aizvien jaunus apstrādes paņēmienus un izmantošanas veidus,” stāsta izstādes veidotāji.

Ieejas maksa 1,42 eiro. Pasākums notiks muzeja konferenču zālē sestajā stāvā.

0 komentāri

Komentāru nav