RIXC mākslinieku darbs „Baktēriju baterija” Vroclavas biennālē

RIXC mākslinieku darbs „Baktēriju baterija” Vroclavas biennālē
Publicitātes foto . „Baktēriju baterija Nr. 8”
08-05-2013 A+ A-
RIXC mākslinieki Raitis Šmits un Rasa Šmite kopā ar skaņu mākslinieku Voldemāru Johansonu no 8. līdz 12. maijam piedalās 15. starptautiskajā mediju mākslas biennālē „WRO 2013”, Vroclavā, Polijā. Mākslinieki tur demonstrēs kopīgi radīto inovatīvo mākslas darbu „Baktēriju baterija Nr. 8”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē RIXC pārstāve Agnese Baranovska.

WRO biennāle no šā gada maijā norisināsies Polijas pilsētā Vroclavā, kur „Baktēriju baterijas” instalācija biennāles izstādē būs aplūkojama līdz 16. jūnijam.

WRO biennāle ir vērienīgākais mediju mākslas notikums Austrumeiropā, kas ik gadu pulcē ap 200 māksliniekugan jauno talantu, gan starptautiski atzītu autoru no dažādām Eiropas un pasaules valstīm.

Biennāle Vroclavā norisinās kopš 1989. gada, to rīko WRO Mediju mākslas fonda centrs, kopš 2008. gadaWRO Mākslas centrs, kas ir vienīgā neatkarīgā organizācija Polijā, kas specializējas mūsdienu mākslā, medijos un tehnoloģijās.

RIXC mākslinieku Rasas Šmites un Raita Šmita instalācija „Baktēriju baterija Nr. 8” ir inovatīvs mākslas un zinātnes sadarbības projekts, kas tapis sadarbībā ar skaņu mākslinieku un komponistu Voldemāru Johansonu un Latvijas Universitātes jaunajiem biologiem.

Projekta ietvaros tiek eksperimentēts ar jaunākās paaudzes „zaļās enerģijas” tehnoloģijām un sonificēts (padarīts dzirdams) elektrības iegūšanas process no ūdenī dzīvojošām baktērijām. Šis „baktēriju elektrības” ražošanas process tiek interpretēts skaņu struktūrās, veidojot estētisku interpretāciju, kas atklāj sakarības starp dabu un tehnoloģijām, bioloģiskajām sistēmām un elektroniskajiem tīkliem.

http://www.youtube.com/watch?v=oLaL-8oOdQg

0 komentāri

Komentāru nav