Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominētās dokumentālās filmas

Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominētās dokumentālās filmas
Publicitātes foto . Kadrs no Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominētās dokumentālās filmas „Īstais daudzums vardarbības"
Eiropas Kinoakadēmija (EKA) nosaukusi sešas nominācijas kategorijā „Eiropas dokumentālā filma 2014”.

Komisija, kuras sastāvā ir EKA valdes locekļi Antonio Saura (producents, Spānija) un Ada Solomona (Ada Solomon, producente, Rumānija), EKA biedre Signe Birge Sērensena (Signe Byrge Sørensen, producente, Dānija), kā arī dokumentālo filmu eksperti Klāss Danielsens (Claas Danielsen, Vācija), Alija Dērksa (Ally Derks, Nīderlande) un Žaks Lorāns (Jacques Laurent, Beļģija), balvai ir izvirzījusi šādas filmas:

„Īstais daudzums vardarbības” („Just the Right Amount of Violence”; Dānija, 01:19:31). Scenārists un režisors – Jons Bangs Karlsens (Jon Bang Carlsen). Producenti: Helle Ulstena (Helle Ulsten) un Jons Bangs Karlsens. Tā sauktie „interventi” naktī ielaužas priekšpilsētu mājās, izrauj no gultām dumpīgos pusaudžus un pret viņu gribu aizved tos uz pāraudzināšanas iestādi Jūtas štatā.

„Visuma pavēlnieks” („Master of the Universe”; Vācija/Austrija, 01:28:00). Režisors – Marks Bauders (Marc Bauder), producenti Marks Bauders un Markuss Glāsers (Markus Glaser). Tieši investīciju baņķieri, un nevis politiķi, armijas vai pat veselas valstis, ir patiesie Visuma pavēlnieki.

„Par cilvēkiem un karu” („Of Men and War”; Francija/Šveice, 02:21:40). Scenārists, režisors un producents – Lorāns Bekjū-Renārs (Laurent Bécue-Renard). Divpadsmit kaujas veterānus, kuri mēģina rast mieru ar sevi, savu pagātni un savām ģimenēm, vēl ilgi pēc frontes pamešanas nomoka dusmas.

„Romas apvedceļš” („Sacro GRA”; Itālija/Francija, 01:33:00). Režisors – Džanfranko Rosi (Gianfranco Rosi), scenārists – Nikolo Baseti (Nicolo Bassetti). Producenti: Marko Visalbergi (Marco Visalberghi) un Karole Solive (Carole Solive). Milzīgais loka ceļš ap Romu „Grande Raccordo Anulare” jeb GRA un neredzamās pasaules un nākotnes sapņi, kas norisinās šajā nebeidzamā nemiera pilnajā rajonā.

„Gaidot Augustu” („Waiting for August”; Beļģija, 01:22:00). Scenārists un režisors Teodora Anna Mihaja (Teodora Ana Mihai), producenti – Hanne Flipo (Hanne Phlypo) un Antuāns Vermēšs (Antoine Vermeesch). Mātes prombūtnes laikā Džordžiānai nākas uzņemties ģimenes galvas lomu un atbildību par saviem sešiem brāļiem un māsām, kuri kopā ar viņu dzīvo sociālajā mājā Bakeu nomalē, Rumānijā.

„Mēs nākam kā draugi” („We Come as Friends”; Austrija, 01:45:00). Scenārists, režisors un producents: Hūberts Zaupers (Hubert Sauper). Zinātniskās fantastikas odiseja paštaisītā lidaparātā.

Atgādināsim, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā 13. decembrī Rīgā norisināsies Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, un tas ir rosinājis Latvijas kino profesionāļus iespējami daudzveidīgi prezentēt Latvijas kino starptautiskajā vidē. Decembrī Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Rīgas SKF) ietvaros notiks Latvijas Nacionālais filmu festivāls „Lielais Kristaps 2014”, tiks rādīta Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominēto filmu programma un retrospektīva, Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programma, filmu festivāla „2ANNAS” īpaši Rīgas SKF sarūpētas filmu programmas un īpaši scenāristiem veltīts nozares pasākums, kā arī Nacionālā Kino centra sagatavota plaša festivāla industrijas programma – lekcijas un radošās darbnīcas pasaules klases kino nozares pārstāvju vadībā. Gada nogalē Rīgā pulcēsies ārvalstu kino profesionāļi, lai ar Latvijas kino industrijas pārstāvjiem veicinātu starptautisku kopprojektu rašanos.

12. decembrī kinoteātrī „Splendid Palace” notiks publisks kino seanss ar Eiropas Kinoakadēmijas goda viesa par mūža ieguldījumu piedalīšanos. Sagaidot kino gada kulminācijas pasākumus Rīgā, „Splendid Palace” izsludinājis akciju „Eiropas kino biļete”, aicinot ikvienu šoruden atklāt Eiropas kino, līdz 30. novembrim noskatoties trīs Eiropas filmas un laimēt ielūgumus uz 12. decembrī gaidāmo Īpašo filmas seansu ar Eiropas Kinoakadēmijas goda viesa par mūža ieguldījumu laureātu. Vairāk par akcijas noteikumiem – kinoteātra „Splendid Palace” mājaslapā.
 
„Rīga 2014” programmas galvenais partneris ir „Lattelecom”, kas Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasākumos nodrošinās tehnoloģisko atbalstu. Eiropas Kinoakadēmijas balvas norises vietās būs pieejams „Lattelecom” bezmaksas WiFi, savukārt pasākumu fotogrāfu ērtībām tiks piedāvāts ērts un drošs datu uzglabāšanas un apmaiņas pakalpojums internetā „eDati”.
 
Leģendārā šokolādes fabrika „Laima” sarūpējusi īpaši saldu pārsteigumu Eiropas Kinoakadēmijas balvas nominētajiem māksliniekiem un viesiem, dāvinot Laima šokolādes saldumus. „Audi” un „Volkswagen” ir Eiropas Kinoakadēmijas viesu oficiālais auto. Savukārt „ERGO” kā „Rīga 2014” oficiālais partneris Eiropas Kinoakadēmijas balvas norisei dāvā Latvijā unikālu pasākumu nepārtrauktības apdrošināšanu. Tā bez bažām par jebkādiem nejaušiem iemesliem apmeklētājiem, dalībniekiem un organizatoriem ļauj justies droši par pasākuma norisi un ieguldīto, lai pilnvērtīgi izbaudītu šo grandiozo notikumu. Automobiļu nomas un līzinga uzņēmums „Sixt” ir Eiropas Kinoakadēmijas balvas oficiālais auto nomas partneris Latvijā, nodrošinot autotransportu balvas organizatoriem un viesiem.
 
Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu organizē nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija.

0 komentāri

Komentāru nav