Nosauktas nominācijas un pirmie uzvarētāji Eiropas Kinoakadēmijas balvai

Nosauktas nominācijas un pirmie uzvarētāji Eiropas Kinoakadēmijas balvai
LETA/EPA
Seviljas Eiropas filmu festivālā sestdien, 8. novembrī, Eiropas Kinoakadēmija un „EFA Productions” ir paziņojusi nomināciju īso sarakstu un jau atsevišķu nomināciju uzvarētājus 27. Eiropas Kinoakadēmijas balvai.

Pēc nomināciju izziņošanas vairāk nekā 3000 Eiropas Kinoakadēmijas biedru balsos par nominētajām filmām, kuras apbalvos 13. decembrī Eiropas kultūras galvaspilsētā – Rīgā.

Kategorijā „Labākā Eiropas filma” nominētas: „Force Majeure” (Zviedrija/Dānija/Francija/Norvēģija), „Ida” (Polija/Dānija), „Leviatāns” (Krievija), „Nimfomāne. I un II daļa” (Dānija/Vācija/Francija/Beļģija) un „Ziemas sapnis” (Turcija/Francija/Vācija). Savukārt uz Eiropas labākās komēdijas titulu pretendē filmas „Karmina un Āmens” (Spānija), „Le Week-end” (Lielbritānija) un „Mafija nogalina tikai vasarā” (Itālija). Tāpat izvirzīti pretendenti Eiropas režisora, aktiera, aktrises un scenārija nominācijās.

Eiropas režisora titulam nominēts Nuri Bilge Džejlans (Nuri Bilge Ceylan, Turcija) par filmu „Ziemas miegs”, Stīvens Naits (Steven Knight, Lielbritānija) par filmu „Loke”, Rūbens Estlunns (Ruben Östlund) par filmu „Force Majeur”, Pāvels Pavlikovskis (Pawel Pawlikowski, Polija) par filmu „Ida”, Paolo Virci (Paolo Virzì, Itālija) par filmu „Cilvēkkapitāls” un Andrejs Zvjagincevs (Andrey Zvyagintsev) par filmu „Leviatāns”.

Nominācijai Eiropas aktrise nosauktas Mariana Alvaresa („Ievainotā”), Valērija Bruno Tedeski („Cilvēkkapitāls”), Mariona Kotijāra („Divas dienas, viena nakts”), Šarlote Geinsbūra („Nifomāne”), Agata Kuļeša un Agata Trebuhovska („Ida”).

Uz Eiropas aktiera titulu pretendē Brendans Glīsons („Golgāta”), Toms Hārdijs („Loke”), Aleksejs Serebrjakovs („Leviatāns”), Stellans Skarsgords („Nimfomāne”) un Timotijs Spols („Misters Tērners”).

Eiropas scenārija pretendenti ir Ebru Džiliana un Nuri Bilge Džejlans („Ziemas miegs”), Žans Pjērs un Liks Dardēni („Divas dienas, viena nakts”), Stīvens Naits („Loke”), Oļegs Ņegins un Andrejs Zvjagincevs („Leviatāns”), Pāvels Pavlikovskis un Rebeka Lenkeviča („Ida”).

Jau ziņots, ka šogad balva par mūža ieguldījumu kino tiks piešķirta režisorei un scenāristei Aņesei Vardai (Agnès Varda).

Jau zināms, ka Eiropas Kinoakadēmijas žūrijas balvu 2014 kā Eiropas operators saņems Lukšs Žals un Rišards Lenčevskis par darbu filmā „Ida”, kā Eiropas montāžas režisors Žistīne Raita par filmu „Loke”, tituls Eiropas filmu mākslinieks piešķirts Klausam Rūdolfam Amleram par filmu „Tumšā ieleja”. Par Eiropas labāko kostīmu veidošanu balva piešķirta Natašai Kērtisai-Nosai („Tumšā ieleja”), bet par Eiropas komponistu atzīts Mika Levi par mūziku filmā „Manā ādā”, savukārt par Eiropas filmu skaņu režisoru atzīts Joahims Sandstrems par par darbu filmā „Starred up”.

Jau ziņots, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā 13. decembrī Rīgā norisināsies Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, un tas ir rosinājis Latvijas kino profesionāļus iespējami daudzveidīgi prezentēt Latvijas kino starptautiskajā vidē. Decembrī Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (Rīgas SKF) notiks Latvijas Nacionālais filmu festivāls „Lielais Kristaps 2014”, tiks rādīta Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominēto filmu programma un retrospektīva, Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programma, filmu festivāla „2ANNAS” īpaši Rīgas SKF sarūpētas filmu programmas un īpaši scenāristiem veltīts nozares pasākums, kā arī Nacionālā Kino centra sagatavota plaša festivāla industrijas programma – lekcijas un radošās darbnīcas pasaules klases kino nozares pārstāvju vadībā. Gada nogalē Rīgā pulcēsies ārvalstu kino profesionāļi, lai ar Latvijas kinoindustrijas pārstāvjiem veicinātu starptautisku kopprojektu rašanos.

Atgādinām, ka 12. decembrī kinoteātrī „Splendid Palace” (Elizabetes ielā 61) notiks publisks kino seanss ar Eiropas Kinoakadēmijas goda viesa par mūža ieguldījumu piedalīšanos. Sagaidot kino gada kulminācijas pasākumus Rīgā, „Splendid Palace” izsludinājis akciju – „Eiropas kino biļete”, aicinot ikvienu šoruden atklāt Eiropas kino, līdz 30. novembrim noskatīties trīs Eiropas filmas „Splendid Palace” un laimēt ielūgumus uz 12. decembrī gaidāmo īpašo filmas seansu ar Eiropas Kinoakadēmijas goda viesa par mūža ieguldījumu laureātu. Vairāk par akcijas noteikumiem – www.splendidpalace.lv.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija.

0 komentāri

Komentāru nav