Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominētās filmas Rīgas SKF programmā

Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominētās filmas Rīgas SKF programmā
Publicitātes foto . Kadrs no Rūbena Ostlunda (Ruben Östlund) filmas „Force Majeure”
Vairākas 27. Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominētās filmas būs redzamas arī Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) laikā no 2. līdz 12. decembrim. Festivāls šogad notiek pirmo gadu, un tā veidošanu pamudinājis starptautiski nozīmīgais kino notikums – tā sauktā Eiropas „Oskaru” pasniegšanas ceremonija, par kuras norises vietu decembrī izvēlēta tieši Rīga.

Nominācijas filmu veidotāji un skatītāji visā Eiropā gaidījuši jau kopš septembra, kad Eiropas Kinoakadēmijas balvas priekšsēdētāja – poļu kinorežisore Agņeška Hollanda – Rīgā nosauca 50 Eiropas filmas, kas pretendē uz prestižo balvu. Kopš tā brīža vairāk nekā 3000 Eiropas Kinoakadēmijas biedru balsoja par pārliecinošākajām filmām dažādās kategorijās.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls izveidojis īpašu Eiropas filmu programmu, kas iekļaus gan interesantākās filmas no vairākus desmitus filmu garā Eiropas Kinoakadēmijas balvas priekšatlases saraksta, gan Eiropā uzņemtas filmas, kas pretendē uz balvu.
 
Rīgā būs skatāma zviedru režisora Rubena Estlunna (Ruben Östlund) filma „Force Majeure”, kas kritiķu un skatītāju uzmanību jau iekarojusi Kannu filmu festivālā un ir Zviedrijas oficiālā pārstāve prestižajai Amerikas Kinoakadēmijas balvai „Oskars” kā labākā ārzemju filma; nu tā cīnīsies arī par Eiropas labākās filmas titulu. Jāpiebilst, ka Rubens Estlunns, pateicoties darbam pie šīs filmas, decembrī var iegūt arī 2014. gada Eiropas režisora godu.  
 
Ar tikpat lielu aizrautību Rīgas Starptautiskais kino festivāls piedāvā arī režisora Maika Lī (Mike Leigh) filmu „Misters Tērners” („Mr. Turner”), kuras galvenās lomas atveidotājs, atpazīstamais britu aktieris Timotijs Spols (Timothy Spall) šogad var iegūt Eiropas Kinoakadēmijas balvu kā labākais aktieris. Filma ir cilvēciski ne pārāk glaimojoša versija par nenoliedzami ģeniālā un ekscentriskā mākslinieka, britu vecmeistara Viljama Tērnera (1775–1851) dzīvi.

Nomināciju „Labākā aktrise” saņēmusi Šarlote Geinsbūra par darbu filmā „Nimfomāne”, kuru festivālā redzēsim kādā citā filmā – franču režisora Beno Žako „Trīs sirdīs”, kur Geinsbūras ekrāna partneres ir Katrīna Denēva un Kjāra Mastrojāni. 
 
Festivāla programmas veidotāji padomājuši arī par jaunu kino eksperimentu izrādīšanu, piedāvājot ukraiņu jaunā režisora Miroslava Slabošpickija filmu „Cilts” („Plemya”) par kurlmēma pusaudža cīņu, lai iejustos vienaudžu vidū. Šis kinodarbs Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā ir viens no kandidātiem uz „Eiropas jaunatklājuma” (European Discovery) titulu.
 
Turklāt Rīgas Starptautiskajā kino festivālā gaidāms oriģinālais no Austrijas puses „Oskara” balvai par ārzemju filmu izvirzītais Alpu kalnu vesterns „Tumšā ieleja” („Das finstere Tal”), par kuru jau zināms, ka tā saņems divas īpašas žūrijas piešķirtas Eiropas Kinoakadēmijas tehniskās balvas. Kategorijā „Eiropas filmu mākslinieks 2014” balvu ieguvis Klauss Rūdolfs Amlers, savukārt „Labākā kostīmu māksliniece” pagājušajā gadā ir Nataša Kērtisa-Nosa – abi par darbu „Tumšajā ielejā”.
 
Tāpat Rīgas Starptautiskā kino festivālā sadarbībā ar filmu festivālu „2ANNAS” būs skatāmas visas 15 Eiropas Kinoakadēmijas balvām nominētās īsfilmas, tostarp islandiešu „Vaļu ieleja”, kas iekļauta arī Ziemeļvalstu bērnu un jauniešu filmu programmā. 
 
Rīgas Starptautiskais kino festivāls gan šogad pievērsies ne tikai ievērojamu Eiropas filmu izrādīšanai. Tā kā Rīga gada nogalē būs Eiropas un pasaules kinoļaužu un preses uzmanības centrā, šajā laikā šķitis svarīgi prezentēt arī Latvijas kinoindustrijas paveikto starptautiskā mērogā. Tieši tāpēc Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros šogad pirmoreiz notiks arī Nacionālā filmu festivāla „Lielais Kristaps” konkursa un ārpuskonkursa skates un balvu pasniegšanas ceremonija 11. decembrī, ko tiešraidē translēs LTV.
 
Rīgas Starptautiskais kino festivāls izsludina abonementu iegādi, lai skatītājiem piedāvātu visizdevīgāko cenu uz jaunākajām Latvijas un Eiropas filmām! Par īpaši draudzīgu cenu līdz 27. novembrim visi kinomīļi ir aicināti iegādāties īpašus dienas un vakara seansu abonementus, ko veido sešu biļešu komplekts uz jebkuru festivāla filmu. Abonementu priekšrocība ir ne vien pievilcīgā cena, bet arī iespēja pašiem pirmajiem iegūt biļetes uz jebkuru no festivāla filmām. Abonements vienlaikus dod iespēju izņemt arī uz vienu filmu vairākas biļetes un baudīt seansu, piemēram, draugu lokā. 

Abonementus pret biļetēm kinoteātros „Splendid Palace”, „Kino Citadele”, „K.Suns” demonstrēto filmu seansiem būs iespējams apmainīt pirmajiem pēc 24. novembra līdz 2. decembrim kinoteātru kasēs.
 
Vairāk informācijas par abonementu iegādi vari atrast Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) mājaslapā.  

Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) ietvaros notiks Latvijas Nacionālais filmu festivāls „Lielais Kristaps 2014”, tiks rādīta Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominēto filmu programma un Eiropas filmu retrospektīva, Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programma, Krievijas dokumentālo filmu festivāla programma „Artdocfest/Riga”, Rīgas Kino muzeja programma „Kino 1914”, filmu festivāla „2ANNAS” īpaši Rīgas SKF sarūpētas filmu programmas un scenāristiem veltīts nozares pasākums, kā arī Nacionālā Kino centra sagatavota plaša festivāla industrijas programma – „Riga Meetings” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. 

Pirmo Rīgas Starptautisko kino festivālu atbalsta VKKF, Rīgas dome, Latvijas Valsts meži, k/t „Splendid Palace”, Lavazza, TNT, savukārt informatīvo atbalstu nodrošina Latvijas Radio, Latvijas Televīzija, „Dienas mediji”, portāls „Delfi”, aģentūra LILIT, interneta žurnāls „Satori”, Rīgas Laiks, Veto Magazine, Fold  u. c.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies „Kino Citadele, kinoteātrī „K.Suns” un kinoteātrī „Splendid Palace”. 

0 komentāri

Komentāru nav