Rīgas SKF „iesilda” Fransuā Ozona jaunākās filmas pirmizrāde

Rīgas SKF „iesilda” Fransuā Ozona jaunākās filmas pirmizrāde
Publicitātes foto
12-11-2014 A+ A-
19. novembrī plkst. 19.00 Rīgā tikai dažas dienas pēc pasaules pirmizrādes Rīgas Starptautiskā kino festivāla ieskaņas pasākumā būs redzams ievērības cienīgs Eiropas kino – Rīgas Starptautiskais kino festivāls sadarbībā ar kinoteātri „Splendid Palace” aicina apmeklēt viena no skandalozākajiem Eiropas režisoriem – Fransuā Ozona – filmas „Jaunā draudzene” Latvijas pirmizrādi.

Filma „Jaunā draudzene” ir trāpīgs Eiropas vidusšķiras portretējums, kas ārēji nevainojamā pasaulē spēj pamanīt cilvēku savstarpējo attiecību maldus, apslēptākās ilgas, vēlmi pārkāpt robežas. Klēra (Ainaisa Demustjē) ļoti pārdzīvo savas labākās draudzenes nāvi – viņas bijušas tuvas kopš bērnības, kopā pieaugušas un pat vienlaikus apprecējušās. Tikmēr bēdu nomāktais atraitnis (Romēns Diriss) piedāvā Klērai interesantu veidu kā cīnīties ar sērām...

Filmas režisors Fransuā Ozons veiksmīgi spēlējas ar žanriem un skatītāju gaidām, veikli pārslēdzoties no drāmas uz komēdiju un otrādi, eleganti apvienojot ironiju ar ģimenes attiecību, mātišķuma un kaislību izpēti.

Kinofilma „Jaunā draudzene” uzņemta pēc angļu rakstnieces Rutas Rendelas stāsta motīviem. Šī rakstniece pazīstama kā veiksmīga detektīva žanra meistare, ar kuras darbiem labprāt strādājuši tādi grandi kā Pedro Almodovars un Klods Šabrols.

Viena no Rīgas Starptautiskā kino festivāla rašanās ierosmēm ir kvalitatīva Eiropas kino pieejamības nodrošināšana vietējiem skatītājiem un Latvijas kino nozares popularizēšana starptautiskā mērogā. Festivāla aktivitātes paredz kino izrādīšanu veikt ne tikai Rīgā, turpmākajos gados izvēršot sadarbību ar reģioniem. Filmu festivāla „2ANNAS” Latvijas tūres laikā viena no pieturvietām bija Baltinavas kultūras nams, kas raksturo daudzviet Latvijā līdzīgu situāciju – ir liela skatītāju interese, bet ierobežotas tehniskās iespējas, kas ietekmē kino skatīšanās kvalitāti. Tieši tādēļ Rīgas SKF savu darbību sāk ar simbolisku dāvinājumu – visi 19. novembrī festivāla ieskaņas seansa laikā savāktie līdzekļi tiks novirzīti Baltinavas kultūras nama kino izrādīšanas iespēju uzlabošanai. 

Turpinot sadarbību, Rīgas Starptautiskā kino festivāla laikā no 2. līdz 12. decembrim uz Baltinavas kultūras nama kinozāli tiks vests arī viens īpašs festivāla seanss – viena no „Lielajam Kristapam” nominētajām filmām – Jāņa Norda „Mammu, es tevi mīlu”.

Biļetes uz Fransuā Ozona filmas „Jaunā draudzene” ekskluzīvo seansu – pirmizrādi 19. novembrī – var iegādāties „Biļešu servisa” kasēs un internetā.

Atgādinām, ka Rīgas Starptautiskais kino festivāls sācis abonementu tirdzniecību, lai skatītājiem piedāvātu visizdevīgāko cenu uz jaunākajām Latvijas un Eiropas filmām. Par īpaši draudzīgu cenu līdz 27. novembrim visi kinomīļi ir aicināti iegādāties īpašus dienas un vakara seansu abonementus, ko veido sešu biļešu komplekts uz jebkuru festivāla filmu. Abonementu priekšrocība ir ne vien pievilcīgā cena, bet arī iespēja pašiem pirmajiem iegūt biļetes uz jebkuru no festivāla filmām. Abonements vienlaicīgi dod iespēju izņemt arī uz vienu filmu vairākas biļetes un baudīt seansu, piemēram, draugu lokā. 

Abonementus pret biļetēm kinoteātros „Splendid Palace”, „Kino Citadele”, „K.Suns” demonstrēto filmu seansiem būs iespējams apmainīt pirmajiem pēc 24. novembra līdz 2. decembrim kinoteātru kasēs.

Vairāk informācijas par abonementu iegādi vari atrast šeit:  

Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā 13. decembrī Rīgā norisināsies Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, un tas ir rosinājis Latvijas kinoprofesionāļus iespējami daudzveidīgi prezentēt Latvijas kino starptautiskajā vidē. 2.–12. decembrī Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) ietvaros notiks Latvijas nacionālais filmu festivāls „Lielais Kristaps 2014”, tiks rādīta Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominēto filmu programma un Eiropas filmu retrospektīva, Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programma, Krievijas dokumentālo filmu festivāla programma „Artdocfest/Riga”, Rīgas Kino muzeja programma „Kino 1914”, filmu festivāla „2ANNAS” īpaši Rīgas Starptautiskā kino festivāla sarūpētas filmu programmas un scenāristiem veltīts nozares pasākums, kā arī Nacionālā Kino centra sagatavota plaša festivāla industrijas programma – „Riga Meetings” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Gada nogalē Rīgā pulcēsies ārvalstu kino profesionāļi, lai ar Latvijas kino industrijas pārstāvjiem veicinātu starptautisku kopprojektu rašanos.

Pirmo Rīgas Starptautisko kino festivālu atbalsta VKKF, Rīgas dome, „Latvijas Valsts meži”, k/t  „Splendid Palace”, „Lavazza”, TNT, savukārt informatīvo atbalstu nodrošina Latvijas Radio, Latvijas Televīzija, „Dienas mediji”, portāls „Delfi”, aģentūra LILIT, interneta žurnāls „Satori”, „Rīgas Laiks”, „Veto Magazine”, „Fold” u. c.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies k/t „Kino Citadele, „K.Suns” un „Splendid Palace”. 

0 komentāri

Komentāru nav