Ministru prezidente atklās izgaismoto valdības ēku

Ministru prezidente atklās izgaismoto valdības ēku
F64
14-11-2014 A+ A-
Tradicionālajā gaismas festivālā „Staro Rīga” Ministru kabineta ēka šodien tiks izgaismota ar trīsdimensiju animācijām, un to galvenais elements būs valsts ģerbonis, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Atklāšanas pasākumā plkst. 18.00 piedalīsies Ministru prezidente Laimdota Straujuma, nozaru ministri, Valsts heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece Ramona Umblija un arī projekta atbalstītāja pārstāvis – SIA „Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Uz valdības ēkas fasādes ar animācijām tiks izstāstīta gan nacionālā simbola veidošanās vēsture, gan tā elementu būtība. Gatavojoties gaismas festivālam „Staro Rīga 2014”, Valsts kanceleja kopā ar heraldikas ekspertiem ir centusies apkopot Latvijas iedzīvotājiem maz zināmus vēsturiskus faktus par Latvijas ģerboni.

Lai gan parasti, runājot par valsti, tiek minēts valsts karogs un himna, tomēr ir arī trešais, ne mazāk nozīmīgais simbols – valsts ģerbonis, norāda Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane. Tāpēc, turpinot jau pirms četriem gadiem sākto tradīciju stāstīt par valstiskām vērtībām, šogad uzmanība tiks pievērsta tieši valsts ģerbonim.

Valsts kanceleja aicina ikvienu sūtīt savu novēlējumu valsts 100 gadu jubilejā, un arī šie ieraksti tiks izgaismoti uz ēkas fasādes. Sveicienus var sūtīt, izmantojot „Twitter”, lietojot mirkļbirku „#Latvijai100” un rakstot savu novēlējumu, apsveikumu vai dzejoli.

Jau ziņots, ka šogad gaismas festivāls „Staro Rīga 2014” notiks no 14. līdz 18. novembrim ik vakaru no plkst. 18.00 līdz 23.00. Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā, piedzīvojot pozitīvu force majeure, gaismas festivāls pirmoreiz piedāvās plašu ārvalstu mākslinieku darbu skati un vērienīgā līdzdalības akcijā „Rīgas karnevāls” aicina ikvienu rīdzinieku iesaistīties pilsētas izgaismošanā.

0 komentāri

Komentāru nav