„Gada rīdzinieka 2014” titulu iegūst Romāns Vanags

„Gada rīdzinieka 2014” titulu iegūst Romāns Vanags
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Diriģents un Pasaules koru olimpiādes mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags
14-11-2014 A+ A-
Otrdien, 18. novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienā plkst.12.00 notiks Rīgas domes svinīgā sēde, kurā diriģentam un Pasaules koru olimpiādes mākslinieciskajam vadītājam Romānam Vanagam tiks pasniegta Rīgas domes balva „Gada rīdzinieks 2014”, pavēstīja Rīgas domes pārstāvji.

Žūrijas komisija „Gada rīdzinieka 2014” titulu ir piešķīrusi Pasaules koru olimpiādes mākslinieciskajam vadītājam Romānam Vanagam. Ar Rīgas domes Atzinības rakstiem tiks apbalvoti arī „Nordea Rīgas” maratona organizators Aigars Nords, režisors Kirils Serebreņņikovs, šefpavāre Svetlana Rižkova un TDA „Zelta sietiņš” mākslinieciskā vadītāja Baiba Rasma Šteina. Savukārt Rīgas domes un Latvijas Zinātņu akadēmijas balvu saņems Dr. philol. Ausma Cimdiņa, kuru šim apbalvojumam ir izvirzījusi Latvijas Zinātņu akadēmija.

Pasaules koru olimpiāde ir lielākais pasaules koru mūzikas festivāls, kas no 9. līdz 19. jūlijam Rīgā pulcēja piecu kontinentu 73 valstu 460 koru 27 000 dalībnieku. Tās mērķis ir apvienot korus draudzīgā sacensībā un apliecināt kopā dziedāšanas nozīmīgumu.

Desmit dienu garumā Rīgas koncertzālēs un parkos šovasar norisinājās konkursi 29 kategorijās, meistarklases un semināri, īpašie koncerti un koru draudzības koncerti, dalībnieku gājiens un citi pasākumi.

Pasaules koru olimpiādes tiek rīkotas kopš 2000.gada un notiek reizi divos gados. Pasaules koru olimpiādi Rīgā rīkoja nodibinājums "Rīga 2014" sadarbībā ar Vācijas kultūras organizāciju "Interkultur".

Līdz šim apbalvojumu "Gada rīdzinieks" saņēmuši diriģents Māris Sirmais, režisors Alvis Hermanis, hokeja treneris Jūliuss Šuplers, Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, mecenāti Ināra un Boriss Teterevi, kā arī Zaiga un Māris Gaiļi.

Pretendents pašvaldības apbalvojumam var būt jebkuras valsts piederības un tautības persona, kas sasniegusi 18 gadu vecumu un ar savu talantu un darbu ir veicinājusi Rīgas atpazīstamību, pievērsusi sabiedrības uzmanību Latvijas galvaspilsētai, tā veicinot tās attīstību un radot interesi par to.  Pretendentus šim apbalvojumam varēja pieteikt ikviens Rīgas iedzīvotājs. Kopumā tika iesūtīti vairāki desmiti pieteikumu par vairāk nekā 20 personām.

Iesūtītos pieteikumus vērtēja žūrija Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova vadībā. Žūrijā ir domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis, Latvijas Nacionālās operas direktors Zigmars Liepiņš, sociologs Arnis Kaktiņš, žurnālisti Jurijs Kušpello un Anita Daukšte.

0 komentāri

Komentāru nav