Dokumentālā īsfilma „Kaķi Rīgā” tiks demonstrēta Amsterdamā

Dokumentālā īsfilma „Kaķi Rīgā” tiks demonstrēta Amsterdamā
Publicitātes foto . Režisors Jons Bangs Karlsens
19-11-2014 A+ A-
Dāņu režisora Jona Banga Karlsena Rīgā veidotā dokumentālā īsfilma „Kaķi Rīgā” iekļauta pasaules lielākā starptautiskā Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla IDFA oficiālajā programmā, „Rīga 2014” kultūras portālu informēja „Mistrus Media” producente Antra Gaile.

Dāņu režisora veidotā dokumentālā īsfilma „Kaķi Rīgā” tapusi Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta „Force Majeure. Rīga” ietvaros, kopā strādājot Latvijas sociālantropologiem un septiņiem ievērojamiem Eiropas dokumentālā kino režisoriem.

Šajā sadarbībā tapa dokumentālā filma „Pāri ceļiem un upei”, kas pirmizrādi Rīgā piedzīvoja 2014. gada septembrī.

Pieredzējušais režisors Jons Bangs Karlsens dokumentālajā īsfilmā „Kaķi Rīgā” ar prieku pievēršas citas dzīvas radības (nevis cilvēka) atspoguļojumam, sniedzot jaunu skatījumu uz Rīgu ar kaķa acīm un ausīm. Kamēr TV ziņas koncentrējas uz Krievijas Federācijas iebrukumu Ukrainā, kaķi murrā, ošņā un žāvājas. Viņi ir Rīgas ielās, daudzdzīvokļu mājās un pat pilsētas mēra kabinetā. Viņiem ir nospļauties par dzīves jēgu. Kaķi ir skaisti mīlētāji, augstprātīgi slepkavas un nopietni guļavas, un, ja jūs viņus glāstīsit, tie jūs uzreiz saskrāpēs vai arī mīlēs īsi pirms nogalināšanas.

Un neviens nespēlē flīģeli labāk par kaķi, kam nerūp harmonijas, staigājot pa pussagruvušiem klaviertaustiņiem.

Jons Bangs Karlsens ir viens no nozīmīgākajiem mūsdienu dokumentālo filmu autoriem pasaulē, kurš tiek uzskatīts par vienu no oriģinālākajiem un inovatīvākajiem autoriem, kurš izveidojis vairāk nekā 40 filmu visdažādākajos žanros. „Manas filmas nav patiesība. Tās ir par to, kā es sajūtu pasauli. Nekas vairāk,” tā savu filmu veidošanas principu formulējis Jons Bangs Karlsens.

Interviju ar Jonu Bangu Karlsenu lasi mūsu portālā šeit!

Pasaules pirmizrāde Jona Banga Karlsena filmai „Kaķi Rīgā” notiks no 19. novembrī Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla IDFA oficiālajā programmā „Paradocs”, kurā iekļautas filmas, kas demonstrē notiekošo ārpus tradicionālā dokumentālā kino rāmja, uz robežas starp kino un mākslu, patiesību un fikciju, un stāstījuma un konstrukciju.

IDFA ir viens no nozīmīgākajiem un lielākajiem starptautiskās kino nozares notikumiem, kura programmai tiek atlasītas stilistiski interesantas, sociāli aktuālas un emocionāli uzrunājošas autorfilmas, kam piemīt augsta kvalitāte gan formas, gan satura ziņā.

Jona Banga Karlsena filmas tapšanā, varoņu izpētē piedalījās sociālantropologi Māra Pinka un Garets Hamiltons.

Filmas tapšanā piedalījās galvenais operators Valdis Celmiņš, skaņu režisors Aleksandrs Vaicahovskis, filmu producēja filmu studija „Mistrus Media, producente Antra Gaile.

Filmas veidošanu projekta „Force Majeure. Rīga” ietvaros atbalstīja nodibinājums „Rīga 2014”, ES programma „Media” un Nacionālais Kino centrs.

13. decembrī Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā Rīgā tiks pasniegtas balvas arī kategorijā „Eiropas dokumentālā filma 2014”, kam nominēta Jona Banga Karlsena filma „Īstais daudzums vardarbības” („Just the Right Amount of Violence”).

Jau ziņots, ka Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla programmā iekļauta vēl viena „Rīga 2014” programmas atbalstītā filma – Dāvja Sīmaņa „Escaping Riga”, kas vēsta par divu Rīgā dzimušu ģēniju – Sergeja Eizenšteina un sera Jesajas Berlina – bērnību, atkalsatikšanos un draudzību.

0 komentāri

Komentāru nav