Eiropas Kinoakadēmija izziņo „Prix Eurimages” uzvarētāju

Eiropas Kinoakadēmija izziņo „Prix Eurimages” uzvarētāju
„europeanfilmacademy.org” . Eds Gvinejs
19-11-2014 A+ A-
Šā gada Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijā Eiropas kopprodukcijas balva („Prix Eurimages”), ko pasniedzot, tiek akcentēta kopprodukcijas izšķirošā loma Eiropas kino nozarē, tiks pasniegta producentam no Īrijas Edam Gvinejam (Ed Guiney).

Jau ziņots, ka svinīgā ceremonija šogad notiks 13. decembrī, Latvijas Nacionālajā operā.

Eds Gvinejs kopā ar Endrū Louvu (Andrew Lowe) 2001. gadā izveidoja uzņēmumu „Element Pictures”. Pašlaik uzņēmumam „Element”, kas nodarbojas ar filmu ražošanu, izplatīšanu un izrādīšanu, ir biroji Dublinā un Londonā.

„Element” ir bijis iesaistīts vairāk nekā 30 mākslas filmu producēšanā un izplatīšanā. Pašreizējo un nākamo „Element” producēto darbu lokā ir šādas filmas: „Istaba” („Room”) – Emmas Donohjū (Emma Donoghue) godalgotā romāna adaptācija, kuras režisors ir Lenijs Eibrahemsons (Lenny Abrahamson), bet galvenajās lomās filmējušies – Brī Larsone (Brie Larson), Džoana Allena (Joan Allen) un Viljams Meisijs (William H. Macy); Jorgosa Lantimosa (Yorgos Lanthimos) pirmā filma angļu valodā, „Omārs” („The Lobster”), galvenajās lomās Kolins Ferels (Colin Farrell), Reičela Veisa (Rachel Weisz), Džons Reilijs (John C. Reilly), Lea Sejdū (Lea Seydoux) un Bens Višovs (Ben Whishaw); Džerāra Bareta (Gerard Barrett) „Glassland”, galvenajās lomās Džeks Reinors (Jack Reynor), Tonija Kolete (Toni Colette) un Vils Poulters (Will Poulter), kā arī Ježija Skolimovska (Jerzy Skolimowski) filma „11 minūtes” („11 minutes”).

Jaunākās pabeigtās, „Element” producētās kinolentes ir „Frenks” („Frank”), ar Maiklu Fasbenderu (Michael Fassbender) galvenajā lomā , kā arī Kena Louča (Ken Loach) „Džimija zāle” („Jimmy's Hall), kopražojumā ar „Sixteen Films”, kas tika izrādīta Kannu kinofestivāla konkursa programmā 2014. gadā.

Citas „Element” jaunāko filmu vidū ir arī: 2012. gadā Toronto filmu festivālā atzinīgi novērtētā „Ko izdarīja Ričards” („What Richard Did”, rež. Lenijs Eibrahemsons), „Ēnu dejotājs” („Shadow Dancer”, rež. Džeimss Maršs) ar Klaivu Ouvenu (Clive Owen) un Andreu Reisboro (Andrea Riseborough) galvenajās lomās; „Šai jābūt īstajai vietai” („This must be the Place”, rež. Paolo Sorentino) ar Šonu Pennu (Sean Penn) un Frensisu Makdormandu (Frances McDormand) galvenajās lomās, kā arī daudzas citas Eiropas kinofestivālos godalgotas filmas.

Kinostudija „Element Pictures” ir saņēmusi finansiālu atbalstu no „Eurimages” Alīsijas Dafijas (Alicia Duffy) filmai „Labi bērni” („All Good Children2009), ko izrādīja 2010. gada Kannu festivālā; Ježija Skolimovska „Nepieciešamā slepkavība” („Essential Killing” 2009), kas saņēmusi Eiropas Kinoakadēmijas nomināciju par labāko operatora darbu); „Šai jābūt īstajai vietai” un citas.

Vairāk informācijas par Eiropas Kinoakadēmijas filmām un apbalvošanas kategorijām: www.europeanfilmawards.eu.

Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā, 13. decembrī Rīgā norisināsies Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, un tas ir rosinājis Latvijas kino profesionāļus iespējami daudzveidīgi prezentēt Latvijas kino starptautiskajā vidē. No 2. līdz 12. decembrim Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) ietvaros notiks Latvijas nacionālais filmu festivāls „Lielais Kristaps 2014”, tiks rādīta Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominēto filmu programma un Eiropas filmu retrospektīva, Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programma, Krievijas dokumentālo filmu festivāla programma „Artdocfest/Riga”, Rīgas Kino muzeja programma „Kino 1914”, filmu festivāla „2Annas” īpaši Riga IFF sarūpētas filmu programmas un scenāristiem veltīts nozares pasākums, kā arī Nacionālā Kino centra sagatavota plaša festivāla industrijas programma – „Riga Meetings” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Gada nogalē Rīgā pulcēsies ārvalstu kino profesionāļi, lai ar Latvijas kino industrijas pārstāvjiem veicinātu starptautisku kopprojektu rašanos.

Jau ziņots, ka 12. decembrī kinoteātrī “Splendid Palace” (Elizabetes ielā 61) notiks publisks kino seanss ar Eiropas Kinoakadēmijas goda viesa par mūža ieguldījumu piedalīšanos. Sagaidot kino gada kulminācijas pasākumus Rīgā, „Splendid Palace” izsludinājis akciju – Eiropas kino biļete, aicinot ikvienu šoruden atklāt Eiropas kino, līdz 30. novembrim noskatīties trīs Eiropas filmas „Splendid Palace” un laimēt ielūgumus uz 12. decembrī gaidāmo īpašo filmas seansu ar Eiropas Kinoakadēmijas goda viesa par mūža ieguldījumu laureātu. Vairāk par akcijas noteikumiem: www.splendidpalace.lv

0 komentāri

Komentāru nav