Dānijas filmu dienas kinoteātrī „K.Suns”

Dānijas filmu dienas kinoteātrī „K.Suns”
Kadrs no filmas „Medības”
21-11-2014 A+ A-
Kinoteātrī „K.Suns” no piektdienas, 21. novembra, līdz 24. novembrim notiks Dānijas filmu dienas, skatītājiem piedāvājot četras dāņu kinorežisoru filmas, informēja Dānijas Kultūras institūta Igaunijā, Latvijā un Lietuvā projektu koordinatore Ilva Sinkēviča.

Kinoteātrī „K.Suns” būs iespēja noskatīties Tomasa Vinterberga (Thomas Vinterberg), Tobiasa Lindholma (Tobias Lindholm), Billes Augusta (Bille August) un Anetes Olsenas (Anette Olsen) pēdējā laika labākos veikumus.

Dānijas filmu dienas atklāšanas pasākums notiks 21. novembrī plkst. 18.15 kinoteātrī „K.Suns”. Uzreiz pēc tam – ap plkst.18.30 –tiks demonstrēts dāņu režisora T. Lindholma trilleris „Nolaupīšana”, kas Gēteborgas kinofestivālā atzīts par 2013. gada labāko skandināvu filmu. Tas ir spriedzes un emociju pilns stāsts par Dānijas kravas kuģa apkalpi, kuru gūstā saņēmuši Somālijas pirāti.

„Spēcīgākais pēdējā laika pārdzīvojums, kas neatstāj vienaldzīgu,” tā par T. Vinterberga psiholoģisko drāmu „Medības” izteicies nu jau mūžībā aizgājušais latviešu kinokritiķis Normunds Naumanis. Kannu kinofestivālā galvenās lomas atveidotājs Mads Mikelsens ieguva balvu kā labākais aktieris, un režisors T. Vinterbergs tika nominēts „Zelta palmas zaram”. Par šīs filmas scenāriju T. Vinterbergs saņēmis Eiropas Kinoakadēmijas balvu. Filma 2012. gadā pretendēja arī uz galveno Eiropas Kinoakadēmijas balvu kā labākā Eiropas filma.

Šīm psiholoģiski emocionālajām „Medībām” skatītāji varēs līdzi just 22. un 24. novembrī plkst. 20.30.

Dānijas filmu dienu repertuārā šogad iekļauta arī B. Augusta vēsturiskā drāma „Marija Krojere” par dāņu gleznotāja P. S. Krojera sievas Marijas dzīves līkločiem un centieniem atrast laimi. Šī filma tiks izrādīta svētdienas, 23. novembra, vakarā. Savukārt A. Olsenas asa sižeta filma „Šāvējs”, kurā skatītāja uzmanība tiek pievērsta šobrīd aktuālajām vides ekoloģijas problēmām, tiks demonstrēta 21. un 24. novembrī. Tajā atspoguļots, uz ko ir gatavs cilvēks, kas ir sašutis par valdības rīcību.

Visas filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar latviešu valodas tulkojumu austiņās.

„Dānijas filmu dienas 2014” rīko Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar kinoteātri „K.Suns”, Dānijas vēstniecību Latvijā un Dānijas Filmu institūtu.

Biļetes pieejamas kinoteātra „K.Suns” kasē un arī interneta vietnē www.bezrindas.lv.

0 komentāri

Komentāru nav