Rīgas SKF bērnu un jauniešu filmas vērtēs jaunie kinoeksperti

Rīgas SKF bērnu un jauniešu filmas vērtēs jaunie kinoeksperti
Publicitātes foto
24-11-2014 A+ A-
Sākoties Rīgas Starptautiskajam kino festivālam (Riga IFF), jau no 2. decembra uz lielajiem ekrāniem būs skatāma Ziemeļvalstu bērnu un jauniešu filmu programma. Tās laikā izrādītās filmas vērtēs jauno kinomīļu žūrija: bērnu filmu programmā par labākajiem kinodarbiem balsos skatītāji no 7 līdz 12 gadu vecumam, savukārt jauniešu – no 13 līdz 18 gadu vecumam.

Žūrijas dalībniekus konkursa kārtā izvēlējās Rīgas SKF komanda, izvērtējot iesūtītos pieteikumus: jaunākajai kinomīļu paaudzei bija jāizdomā un jāilustrē programmas nosaukums, savukārt no jauniešiem tika gaidītas rakstveida, foto vai videoversijas par iecienītāko filmu.

Rīgas SKF pārstāvji ir patīkami pārsteigti par iesūtīto pieteikumu daudzumu – vislielākā interese par festivāla filmu skatīšanos ir nākusi tieši no bērniem, un dalībai pieteikusies pat visa klase. Iesūtītie pieteikumi bijuši gan daudzveidīgu ilustrāciju, gan videoformātos. Gan zīmējumi, gan elektroniski veidotās ilustrācijas un video liecības ir rūpīgi veidotas, radošas un sirsnīgi asprātīgas.

„Mazie kinomīļi filmu vērtēšanai ir gatavojušies ļoti rūpīgi,” atzīst festivāla veidotāji. „Šā iemesla dēļ bērnu žūrijas dalībnieku skaits ir izaudzis teju dubultā no tā, kas sākotnēji ticis ieplānots.” Savukārt jaunieši ir vairāk koncentrējušies tieši uz kinorecenzijām. Daudzas no tām ir kvalitatīvas un tekstuāli saistošas, pārsvarā – par kinofilmām, kas orientētas uz jauniešu auditoriju, taču netrūkst arī labi strukturētu viedokļu par kinoklasiku. Žūriju kopumā pārstāvēs 14 dalībnieki – deviņi bērni un pieci jaunieši. Jauno kinoekspertu uzdevums būs noskatīties bērnu un jauniešu kinoprogrammās iekļautās filmas – katrā pa sešām, un balsojuma kārtā izvēlēties labāko.

Kā ziņots iepriekš, pirmo gadu notiekošais vērienīgais Rīgas Starptautiskais kino festivāls šogad jaunajai kinomīļu paaudzei izrādīs sadarbībā ar vadošajiem reģiona festivāliem izveidotu Ziemeļvalstu filmu programmu, kurā apkopoti nesenākie darbi no Skandināvijas, Islandes, Somijas, Igaunijas un Latvijas. Bērnu programmas lepnums ir Zviedrijas un Dānijas kopražojumā tapusī animācijas filmiņa „Trusēna brauciens pie Spalvu karaļa” („Beyond Beyond”), kas ir pirmā Zviedrijā tapusī 3D filma un šobrīd aktīvi apceļo kinofestivālus visā pasaulē. Rīgā viesosies un ar skatītājiem tiksies arī tās režisors Esbens Tofts Jakobsens. Savukārt jauniešu programma iekļauj pazīstamo skandināvu režisoru Lūkasa Modisona (Zviedrija) un Ragnara Bragasona (Islande) jaunākās filmas „Mēs esam labākās!” („We Are the Best!”) un „Metālisti” („Metalhead”) – spožus ierakstus abu valstu šā brīža kinematogrāfā, kuru aktualitāte sniedzas ārpus jauniešu programmas.

Papildu informācija: Rīgas Starptautiskā kino festivāla mājaslapā.

Rīgas Starptautiskā kino festivāla laikā notiks Latvijas nacionālais filmu festivāls „Lielais Kristaps 2014”, tiks rādīta Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominēto filmu programma un Eiropas filmu retrospektīva, Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programma, Krievijas dokumentālo filmu festivāla programma „Artdocfest/Riga”, Rīgas Kino muzeja programma „Kino 1914”, filmu festivāla „2ANNAS” īpaši Rīgas SKF sarūpētas filmu programmas un scenāristiem veltīts nozares pasākums, kā arī Nacionālā Kino centra sagatavota plaša festivāla industrijas programma – „Riga Meetings” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Pirmo Rīgas Starptautisko kino festivālu atbalsta VKKF, Rīgas dome, Latvijas Valsts meži, kinoteātris „Splendid Palace”, „Lavazza”, „Vision Express”, TNT, savukārt informatīvo atbalstu nodrošina Latvijas Radio, Latvijas televīzija, „Dienas mediji”, portāls „Delfi”, aģentūra „LILIT”, interneta žurnāls „Satori”, „Rīgas Laiks”, „Veto Magazine”, Fold  u. c. Rīgas SKF bērnu un jauniešu programma tapusi ar Norden „Kulturkontakt Nord” atbalstu.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies kinoteātros „Citadele”, „K.Suns” un „Splendid Palace”.

0 komentāri

Komentāru nav