Polijas filma „Ida” ieguvusi arī 2014. gada LUX kino balvu

Polijas filma „Ida” ieguvusi arī 2014. gada LUX kino balvu
Kadrs no filmas „Ida”
21-12-2014 A+ A-
Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs 17. decembrī Strasbūrā svinīgā ceremonijā paziņojis 2014. gada LUX kino balvas ieguvēju. To šogad iegūst Polijas filma „Ida”, kas triumfēja arī Eiropas Kinoakadēmijas ceremonijā Rīgā, iegūstot arī Eiropas filmas titulu.

Filmas „Ida” sižets vēsta par jaunu sievieti, kura vēlas uzzināt patiesību par savu ģimeni. Tas ir personīgs emocionāls stāsts par sāpīgiem pagātnes notikumiem Eiropā.

Saņemot EP priekšsēdētāja pasniegto balvu, filmas režisors Pāvels Pavlikovskis teica: „Ida ir filma, kas spējusi uzrunāt publiku visā Eiropā. Tas liecina, ka kinonozarei joprojām ir svarīga loma sabiedrībā. LUX balva dod tūkstošiem Eiropas iedzīvotāju iespēju izjust kopīgas emocijas. Filmas pārvar valstu robežas.”

Sveicot uzvarētāju, EP priekšsēdētājs Martins Šulcs akcentēja, ka Eiropas filmās darbība nenotiek nezināmā vietā vai laikā. Tā risinās konkrētās vietās un konkrētā vēsturiskā kontekstā.„Šīs filmas stāsta par mūsu kopējo vēsturi un par mūsu kaimiņtautām; tās sniedz mums ieskatu šo zemju dzīves realitātē un ļauj mums labāk izprast pašiem sevi un mūsu kaimiņu tautas. Stāsti, ar kuriem mūs iepazīstina Eiropas kino, pārvarot valstu robežas, ļauj mums labāk izprast citam citu, kā arī stiprināt kopīgās piederības izjūtu,” pauda EP vadītājs.

Parlaments katru gadu pasniedz šo balvu, tādējādi atbalstot Eiropas valstu filmu izplatīšanu Eiropas Savienībā. Filmas izvēlas kino nozares speciālistu komiteja. Tā izvēlas trīs filmas, kas piedalīsies oficiālajā konkursā.

2014. gada balvai izvirzītās filmas bija slovēņu režisora Roka Bičeka filma „Klases ienaidnieks”, franču režisores Selīnes Siammas filma „Meiteņu banda”, kā arī jau pieminētā Polijas un Dānijas kopražojuma filma „Ida”.

Ar EP finansiālo atbalstu visas trīs finālam izvirzītās filmas tiek subtitrētas visās 24 Eiropas Savienības oficiālajās valodās un LUX kino dienu laikā izrādītas visās ES dalībvalstīs. Uzvarētāju noteica EP deputātu balsojums.

0 komentāri

Komentāru nav