Latvijas filmas rādīs „Barbican” mākslas centrā Londonā

Latvijas filmas rādīs „Barbican” mākslas centrā Londonā
Kadrs no Jāņa Norda filmas „Mammu, es tevi mīlu!”
28-12-2014 A+ A-
„Barbican” mākslas centrā Londonā 28. decembrī no plkst. 11.00 līdz 17.00 pēc vietējā laika tiks izrādītas trīs Latvijas filmas – Andra Gaujas „Izlaiduma gads”, Jura Kursieša „Modris” un Jāņa Norda „Mammu, es tevi mīlu”, informēja filmas „Izlaiduma gads” režisors Andris Gauja.

„Barbican” ir ievērojams mākslas centrs, kurā notiek augstākā ranga kino, vizuālās mākslas, mūzikas un citi pasākumi.

Filmas izrādīs, ņemot vērā lielo interesi par Latvijas kino, kuru Lielbritānijā izraisīja decembra sākumā notikušais „Anglo Baltic News” Latviešu filmu festivāls. Filmu izrādīšana notiks, pateicoties Latvijas vēstniecībai Lielbritānijā un Latviešu filmu festivāla patronam – vēstniekam Andrim Teikmanim.

„Anglo Baltic News” Latviešu filmu festivāls šogad notika 12. un 13. decembrī. Kā vēstījis laikraksts, rezonanse ap festivālu bijusi lielāka, nekā bija gaidīts. Jo īpaši pēc „Barbican” centra papildu seansiem „Anglo Baltic News” Latviešu filmu festivāls varot apsvērt iespēju kļūt par vērā ņemamu spēlētāju kinofestivālu vidū. Festivāla mērķis ir uzlabot un padarīt iespējamu latviešu pēdējo gadu spēlfilmu pieejamību Lielbritānijā, ņemot vērā faktu, ka latviešu jaunākais pienesums spēlfilmu un kino jomā pēdējos gados gūst arvien lielāku atzinību kinofestivālos Latvijā un visā pasaulē.

Jau ziņots, ka šogad no 2. līdz 12. decembrim notika pirmais Rīgas Starptautiskais kino festivāls, līdz ar Eiropas Kinoakadēmijas balvu ceremoniju pievēršot pastiprinātu starptautisku uzmanību Latvijas kino. Festivāla ietvaros tika pasniegta arī nacionālā kino balva „Lielais Kristaps”, ko vairākās nominācijās saņēma Jāņa Norda filma „Mammu, es tevi mīlu!”, tostarp arī galvenajā – „Labākā filma”.

0 komentāri

Komentāru nav