Saruna ar sociālantropologu Klāvu Sedlenieku ORLAN izstādē

Saruna ar sociālantropologu Klāvu Sedlenieku ORLAN izstādē
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . ORLAN izstāde Rīgā
30-12-2014 A+ A-
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā 2015. gada 7. janvārī plkst. 17.00 plānota tikšanās ar Dr. ph. Klāvu Sedlenieku, kurš sniegs sociālantropoloģisku komentāru Eiropas kultūras galvaspilsētas izstādei „ORLAN – Francijas laikmetīgās mākslas ikona. Le plan du film un citi scenāriji”, „Rīga 2014” kultūras portālu informēja muzeja pārstāvji.

ORLAN ir viena no ievērojamākajām Francijas laikmetīgās mākslas pārstāvēm, kuras provokatīvo daiļradi pazīst visā pasaulē. Rīgā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros šobrīd ir unikāla iespēja tuvplānā iepazīt šīs daudzpusīgās autores radošo sniegumu mūža garumā, kas konceptuālās esences veidā atklājas projektā „Le plan du film un citi scenāriji”.

„Autore, veikli balansējot starp klasiskajām tradīcijām un novatoriskajiem izaicinājumiem, vēsturisko mantojumu un visjaunākajiem zinātnes sasniegumiem, vēlējusies, lai ekspozīcija rosinātu Latvijas sabiedrību uz diskusijām un pieņemto vērtību pārvērtēšanu,” raksta izstādes kuratore Inese Baranovska.

Izstādes mērķis ir sasniegts, jo skatītāji arvien biežāk uzdod jautājumu: vai tā ir māksla?

Ar lūgumu paust savu viedokli muzejs vērsies pie Rīgas Stradiņa universitātes lektora Komunikācijas studiju nodaļā, Latvijas Antropologu biedrības biedra Dr. ph. Klāva Sedlenieka, kurš arī piekritis dalīties sociālantropoloģiskās pārdomās par slaveno mākslinieci un viņas personālizstādē redzēto.

Antropoloģija ir zinātne par cilvēkiem, kas paver jaunas perspektīvas, liekot saprast, ka viss ir citādāks, nekā tas sākumā šķitis. Kādā veidā var nošķirt mākslu no tā, kas nav māksla? Un kāpēc kāda lieta vai process kļūst par mākslu? 7. janvārī plkst. 17.00 Klāvs Sedlenieks kopā ar apmeklētājiem mēģinās izprast laikmetīgās mākslas daudzveidīgo spektru, aicinot paraudzīties uz dzīvi no dažādiem skatupunktiem.

Klāvs Sedlenieks (1969) ir latviešu sociālantopologs, lektors Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) Komunikācijas studiju nodaļā, RSU maģistrantūras programmas „Sociālā antropoloģija” autors, viens no Latvijas Antropologu biedrības dibinātājiem un patlaban ir šīs asociācijas valdes priekšsēdētājs, kā arī Eiropas sociālantropologu biedrības biedrs.

K. Sedlenieks 1993. gadā Vītauta Dižā Universitātē Kauņā aizstāvējis BA grādu socioloģijā. 1995. gadā stažējies Londonas Universitātes Slāvu un Austrumeiropas studiju skolā. 1998. gadā papildinājis zināšanas Kembridžas Universitātes Sociālās antropoloģijas nodaļā, kur 1999. gadā aizstāvējis M. phil. grādu. 2005. gadā saņēmis ASV valdības Fulbraita stipendiju, lai stažētos Ņujorkas pilsētas universitātē Pēcdiploma centrā. 2013. gadā Tallinas Universitātē ieguvis Dr. ph. grādu.

Dalības maksa 2,85 eiro (iekļauta izstādes apskate). Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Atgādinām, ka izstāde skatāma līdz 2015. gada 25. janvārim.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs atrodas Rīgā, Skārņu ielā 10/20.

0 komentāri

Komentāru nav