Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu atklāj arī Monsā

Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu atklāj arī Monsā
mons2015.eu
23-01-2015 A+ A-
2015. gada 24. janvārī Eiropas kultūras galvaspilsētas gads tiks atklāts arī Beļģijas pilsētā Monsā, kas līdz ar Čehijas pilsētu Plzeņu (Pilzeni) šo godu pārņem no Rīgas un Ūmeo (Zviedrija). Uz atklāšanas ceremoniju dosies arī nodibinājuma “Rīga 2014” delegācija.

Atklāšanas kulminācija gaidāma sestdien, 24. janvārī, kad pilsētā notiks dažādas ārtelpu aktivitātes un kultūras pasākumi. “Monsas 2015” atklāšanas galvenais vadmotīvs ir gaisma, ļaujot ikvienam piedalīties un kļūt par daļu no kopējās gaismas instalācijas. Ikviens varēs būt daļa no lielās svētku “spoguļbumbas” - pilsētas ielās tiks izdalīti 18 000 bezmaksas folija apmetņi, kas atstaros un mirdzēs pilsētas gaismās. No sveču liesmām dzīvās uguns instalācijās Place du Parc laukumā līdz 3D mapping projekcijām, no dejojošiem gaismas robotiem līdz dusošam, mirdzošu elfu pieskatītam pūķim – ceremonijas rīkotāji iesaka – neplānot, bet vienkārši klaiņot pa pilsētu, jo visi mākslinieki no klasiskās mūzikas līdz digitālajām tehnoloģijām būs ielās.

Kopumā Monsa visa 2015. gada garumā piedāvās ap 300 lielos projektus, kas iekļauj vairākus tūkstošus pasākumu un māksliniecisku aktivitāšu. Monsai kopumā būs 17 partnerpilsētas Beļģijā – no Lilles līdz Ģentei, domājot ne tikai par vienas pilsētas, bet vesela reģiona attīstību.

“2015. gadā es esmu no Monsas. Un tu?” šādi skan pilsētas izvēlētais Eiropas kultūras galvaspilsētas gada sauklis. Kā uzsver programmas veidotāji, stāsts nebūs tikai par piesātinātu kultūras programmu. 2015. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta Monsa arī akcentēs savstarpējo attiecību kultūru, jaunus sabiedrības attīstības virzienus, identitātes apziņu, vēsturisko mantojumu un nākotnes vīzijas. Programma maksimāli centīsies atspoguļot arī daudzveidīgos Monsas kultūrslāņus un personības, kas kādu savas dzīves periodu ir saistījuši ar šo pilsētu – no gleznotāja Vinsenta van Goga līdz dzejniekam Polam Verlēnam, no dizainera Žana Pola Lespanjē (Jean-Paul Lespagnard) līdz grupai “Suarez”.

Vairāk par Monsas 2015. gada programmu meklē www.mons2015.eu.

0 komentāri

Komentāru nav