Rīga 2014 starptautiskais forums - norises vietas

 Rīga 2014 starptautiskais forums - norises vietas
24-04-2015 A+ A-
Rīga 2014 Starptautiskais forums notiks divās unikālās vietās Rīgā, kas pēdējo gadu laikā ir atdzimušas kā Fēnikss no pelniem – Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra māja „Zirgu pasts” un „Ģertrūdes ielas teātris”.

Foruma pirmajā dienā Starpdisciplinārā konference „ZinātMāksla I”, notiks „Zirgu pastā”, ko 1874. gadā projektēja arhitekts G. R. Vinklers pēc V. fon Gruževska pasūtījuma. Būvēts kā divstāvu koka dzīvojama ēka ģimenes vajadzībām. Dēvēts par Zirgu pastu, jo iekšpagalmā vēsturiski bijusi pasta māja, no kuras šobrīd saglabājusies ēka ar zirga galvām. Pastā piegādes veiktas ar zirgiem, līdz ar to vēsturiski nosaukums ir pārņēmis visu šo vietu – gan pagalmu, gan apkārtesošās ēkas.

Pēc restaurācijas Zirgu pasts tiek dēvēts par Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra māju, šeit studē topošie aktieri, režisori, audiovizuālā kursa studenti, nākamie horeogrāfi un laikmetīgās dejas mākslinieki. Zirgu pastā ikdienā notiek teātra uzvedumi, diskusijas, konferences u.c.

Foruma otrā diena, konference „Rīga 2014: Gals un sākums” notiks „Ģertrūdes ielas teātrī”. Pagalma māja Ģertrūdes ielā 101a celta 1954. gadā Remontceltniecības pārvaldes nr. 2 administrācijas vajadzībām. Ēkā bija izvietota aktu zāle ar skatuvi un padomju laikam piederīgiem ampīra dekoriem, administrācijas un noliktavas telpām līdz brīdim, kad ēkā „gaismas tika izslēgta”.

ĢIT māju uzgāja nejauši, meklējot telpas vienas konkrētas izrādes Männersache (Vīru lietas) izrādīšanai 2009.gadā. Dažu gadu laikā laikā teātris no vienas zāles ir izaudzis par laikmetīgās mākslas platformu, piedāvājot skatītājam pašmāju un ārvalstu mākslinieku un to apvienību veidotas teātra, dejas un starpdisciplināras izrādes, koncertus un izstādes, kā arī piedalās citu ar mākslu un izglītību saistīto ideju īstenošanā. Šī vieta ir viena no laikmetīgās skatuves mākslas vizītkartēm Rīgā.

1 komentāri

Ilze Segliņa

10.12.2015 16:58

Atceros šo forumu. Bija tīri labs ...un skaistā arhitekturālā vietā. Man patīk "Ģertrūdas ielas teātris". :) http://gvbirojs.lv/arhitekti