RĪGA 2014 Starptautiskā foruma pirmā diena

RĪGA 2014 Starptautiskā foruma pirmā diena
12-05-2015 A+ A-
Aizvadīta Rīga 2014 starptautiskā foruma pirmā diena, starpdisciplinārā konference Zinātmāksla I

12.maijā Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā Zirgu pasts aizvadīta Rīga 2014 Starptautiskā foruma pirmā diena, konference ZinātMāksla I. Sadarbojoties Rīga 2014 un Latvijas Kultūras akadēmijai, ikgadējā ZinātMāksla šogad veltīta studentu darbiem par Rīga 2014.

Studentu darbi tapuši laika posmā no 2013.gada, kad Rīga 2014 vēl atradās visaktīvākajā kultūras gada programmas sagatavošanas fāzē līdz pat 2015. gada pavasarim, kad Eiropas kultūras galvaspilsētas gads ir noslēdzies un varam runāt par ietekmi, ko šis gads atstājis uz visdažādākajām jomām - kultūras nozari, tautsaimniecību, iedzīvotāju līdzdalību u.c.

ZinātMāksla I programmā uzstājās studenti no lielākajām Latvijas augstskolām – Latvijas Kultūras akadēmijas, Biznesa augstskolas „Turība”, Vidzemes augstskolas, kā arī no Birmingemas universitātes. Studenti bija pētījuši tādas tēmas, kas saistās ar kultūras ekonomisko ietekmi un novērtējuma metodoloģiju ar tīklu analīzes palīdzību, kultūras gada programmas atspoguļojumu Latvijas un ārvalstu medijos, iedzīvotāju līdzdalību kultūras pasākumos, brīvprātīgo iesaisti programmas realizācijā.

Studentu prezentācijas dienas garumā papildināja ekspertu paneļdiskusijas, ko vadīja Rīga 2014 programmas kuratori – Diāna Čivle, Gundega Laiviņa un Gints Grūbe. Diskusijās eksperti no dažādām jomām pauda savu profesionālo redzējumu par to, kā studentu darbos izklāstītie secinājumi sasaucas ar Rīga 2014 programmas realizāciju dzīvē un kādi ir ilgtermiņa ieguvumi plašākai sabiedrībai no kultūras galvaspilsētas gada.

13.maijā notiks Rīga 2014 Starptautiskā foruma otrā diena, konference „Rīga 2014: Gals un sākums”, kurā pētnieku grupa no Latvijas Kultūras akadēmijas prezentēs Rīga 2014 gala novērtējuma rezultātus, kā arī plašākā ekspertu lokā tiks diskutēts par to, kāds ir Eiropas kultūras galvaspilsētu atstātais mantojums un tā ilgtermiņa ietekme, vadoties no pētījuma rezultātiem un arī citu Eiropas kultūras galvaspilsētu pieredzes. Norises vieta – Ģertrūdes ielas teātris.

 „Rīga 2014 Starptautiskais forums” no plkst.9.30 – 17.00 ir skatāms arī  tiešraidē portālā  www.riga2014.org. Dalība Rīga 2014 Starptautiskajā forumā ikvienam interesentam ir bez maksas. 

„Rīga 2014 Starptautiskais forums” notiek, sadarbojoties nodibinājumam Rīga 2014, Latvijas Kultūras akadēmijai un SIA „Untitled”. Forums ir iekļauts Kultūras konferenču atbalsta programmā, ko finansē LR Ekonomikas ministrija, administrē Tūrisma attīstības valsts aģentūra.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu 2014.gadā organizēja nodibinājums Rīga 2014 sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansēja Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija.

0 komentāri

Komentāru nav