„Esplanādes 2014” pasākumu programma pirmajā darbības nedēļā

„Esplanādes 2014” pasākumu programma pirmajā darbības nedēļā
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . „Esplanāde 2014” īsi pirms atvēršanas
No 27. jūnija aktīvu darbību uzsāk „Rīga 2014” radoši informatīvā telpa „Esplanāde 2014”. Esi aicināts iepazīties ar pirmās tās darbības nedēļas gana piesātināto programmu!

Ceturtdien, 27. jūnijā

Radoši informatīvās telpas „Esplanāde 2014” atklāšana

16.00 Oficiālā atklāšana.

17.30 Uzstāsies dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča, saksofona virtuozs Deniss Paškevičs un Hansa Anteheda trio.

20.00 J. Mediņa mūzikas skolas pūtēju orķestra koncerts.

„Esplanāde 2014” oficiālo atklāšanu noslēgs J. Mediņa mūzikas skolas pūtēju orķestra koncerts. Tas ir viens no vecākajiem pūtēju orķestriem Latvijā, un tā dalībnieki ir J. Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēkņi, kuri izvēlējušies profesionāla mūziķa karjeru. Orķestri diriģēs Jānis Retenais, kura vadībā (līdzās Andim Karelim) orķestrim izdevies priecēt klausītājus ar augstas kvalitātes profesionāli sagatavotām programmām un gūt starptautisku atzinību.

Piektdien, 28. jūnijā

10.00–11.00 Dziesmu svētkiem veltītās pastmarkas prezentācija ar satiksmes ministra Anrija Matīsa un Latvijas Pasta vadības uzrunām.

17.00 Uzstāsies grupa „Folkvakars”, kuras mūzikas instrumentu klāstā iekļautas dūdas, akordeons, vijole, bungas, kontrabass un ģitāra, kas kopīgi rada tautiski jautru skanējumu. Ikviens aicināts izbaudīt priekšnesumu, iesaistoties dejā vai dziedot līdzi meldiņiem no latviešu tautas mūzikas repertuāra, kā arī citu tautu melodijām.

19.00–23.00 „Esplanāde 2014” piektdienu koncertsēriju atklāšanas koncerts, kurā galvenie viesi būs labi zināmā un ar muzikāliem eksperimentiem allaž pārsteidzošā pašmāju rock/folk grupa „Dzelzs vilks” kopā ar „Jauno Jāņu orķestri”. Pasākumu vadīs kultūras portāla „riga2014.org” galvenais redaktors Kaspars Zaviļeiskis, kurš iejutīsies arī tautas mūziku spēlējoša DJ ādā.

Sestdien, 29. jūnijā

16.00–18.00 Rūdolfam Blaumanim – 150.

Godinot izcilā dramaturga 150. dzimšanas dienu, būs skatāmi fragmenti un klausāmas dziesmas no Liepājas tautas teātra uzvestās Blaumaņa viegla rakstura situāciju komēdijas – izrādes „Trīnes grēki”.

21.00 Sadarbībā ar Nacionālo Kino centru – Latviešu filmu vakars. Tiks demonstrēta L. Pakalniņas filma „Ķīlnieks” (2006), kā arī notiks animācijas filmu seanss pieaugušajiem, kurā demonstrēsim filmas „Latvietis” (2007, režisors Jānis Cimermanis) un „Kora turneja” (2012, režisors Edmunds Jansons).

Svētdien, 30. jūnijā

Ģimenes diena

Notiks aktivitātes gan lieliem, gan maziem – skatīsimies animācijas filmas un darbosimies radošajās darbnīcās.

12.00–14.00 Tiks demonstrētas animācijas filmas bērniem.

16.00–18.00 Notiks aktivitātes mammām un tētiem – papīra mākslas darbu izgatavošana.

Pirmdien, 1. jūlijā

12.00–13.00 „Lattelecom” akcija „Uzgavilē savējiem!”

„Lattelecom” piesaka akciju, kuras laikā ikvienam interesentam radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” būs iespējams izveidot interaktīvu sveicienu savam iemīļotajam Dziesmu un deju svētku kolektīvam, kas tiks demonstrēts svētku gājiena laikā. Sveicienu nosūtīt var arī šeit.

Otrdien, 2. jūlijā

17.00–18.00 Dziesmu un deju svētku viesu kolektīvu koncerts.

Koncertā uzstāsies Batumi pilsētas sieviešu kamerkoris un tā mākslinieciskie vadītāji Zaira Vadačkorija un Gela Vadačkorija (Gruzija), jodelētāju koris „Jodlerclub Teufen” un deju grupa „Gaia Dancers” ar mākslinieciskajiem vadītājiem Hansueli Herši (Hansueli Hersche) un Andīasu Hofmani (Andieas Hofmann) (Šveice), kā arī Uļjanovskas Valsts universitātes studentu un pasniedzēju koris ar māksliniecisko vadītāju Larisu Fiļjaņinu (Krievija).

Trešdien, 3. jūlijā

15.00–17.00 Dziesmu un deju svētku viesu kolektīvu koncerts.

Uzstāsies folkloras ansamblis „Plai de Dor” (Rumānija), jauktais koris „Kehrwiederchor” ar māksliniecisko vadītāju Hansu Dīteru Lubrihu (Hans-Dieter Lubrich) (Vācija) un „Shanty Chor Bremen – Mahndorf”.

17.00–18.00 Latvijas Universitātes senās mūzikas ansambļa „Canto” koncerts.

Ansamblis regulāri piedalās Bauskas starptautiskajā Senās mūzikas festivālā, kā arī koncertē Latvijas pilīs, bijis viesis festivālos, konkursos un koncertos Vācijā, Austrijā, Francijā, Čehijā, Polijā, Igaunijā, Lietuvā un Krievijā. Repertuārs koncentrēts uz gotikas un renesanses laikmeta stilu. Mākslinieciskā vadītāja ir Kristīne Gaile, vokālais pedagogs – Andris Gailis.

Ceturtdien, 4. jūlijā

Aicinām izbaudīt Dziesmu un deju svētku pasākumus mierīgā un relaksējošā gaisotnē, iekārtojoties ērtos krēslos un sekojot līdzi spilgtākajām svētku aktivitātēm uz ekrāna.

21.15–22.00 Demonstrēsim mazākumtautību kolektīvu koncertu.

Piektdien, 5. jūlijā

12.00–13.00 Sāksim laika atskaiti līdz Pasaules koru olimpiādei.

Piedaloties latviešu un ārvalstu kolektīviem un muzicējot savdabīgam ceļojošajam korim, sāksim laika skaitīšanu līdz grandiozajam koru dziedāšanas pasākumam, kas nākamgad risināsies Rīgā.

14.00–16.30 „Ūmeo 2014” prezentācija

Aicinām iepazīt Ūmeo, kas līdzās Rīgai gatavojas 2014. gadā būt Eiropas kultūras galvaspilsēta. Prezentācijas ietvaros tiks demonstrētas filmas un noslēgumā uzstāsies mūziķi.

Zviedrijas ziemeļdaļas pilsētas Ūmeo pārstāvji prezentēs savu Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu, kā arī informēs par tūrisma piedāvājumiem.

16.30–18.00 Uzstāsies sāmu grupa „Jorgen Stenberg”, kuras līderis Jergens Stenbergs Zviedrijā plaši pazīstams ne tikai kā mūziķis, bet arī kā vides aktīvists. Grupa dzied tradicionālas sāmu dziesmas jeb joikas mūsdienīgā skanējumā. Jorgens Zviedrijā ir apbalvots par to, ka turpina joiku tradīciju.

18.40–19.40 Grupas „Grodi” koncerts.

„Grodu” dalībnieki apguvuši dažādus tautas vokālās mūzikas žanrus – vienbalsīgās un daudzbalsīgās dziesmas, tostarp burdondaudzbalsību, teicamās jeb rečitatīvās, refrēnu un citas dziesmas. Savukārt muzicējot tiek izmantoti gan vecākas, gan jaunākas cilmes tautas mūzikas instrumenti. Kopas priekšnesumos dziesmas parasti tiek izpildītas autentiskajā manierē. Grupa koncertējusi Baltijas valstīs, Polijā, Krievijā, Vācijā, Kazahstānā, Dānijā, Somijā, Francijā, Portugālē, Beļģijā un Japānā.

Sestdien, 6. jūlijā

Folkloras diena

No plkst. 11.00 visas dienas garumā uzstāsies folkloras ansambļi.

Svētdien, 7. jūlijā

Ģimenes diena

Aicinām apmeklēt radošās darbnīcas un rotaļas bērniem.

0 komentāri

Komentāru nav