Jauno Dziesmu svētku pastmarku zīmogos „Esplanādē 2014”

Jauno Dziesmu svētku pastmarku zīmogos „Esplanādē 2014”
Latvijas Pasts
27-06-2013 A+ A-
Godinot šā gada Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkus, Latvijas Pasts laiž klajā divas jaunas, vērienīgajam kultūras notikumam veltītas pastmarkas. To pirmās dienas zīmogošana būs piektdien, 28. jūnijā, „Rīga 2014” radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014”.

Filatēlisti un citi interesenti uz Esplanādi var doties no plkst. 10.00 līdz 19.30.

Dziesmu un deju svētku svinīga pastmarku prezentācija sāksies plkst. 10.00. Pasākumā piedalīsies satiksmes ministrs Anrijs Matīss, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Dace Melbārde, „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle un Latvijas Pasta valdes priekšsēdētāja p.i. Arnis Salnājs.

Pirmās oficiālās svētku pastmarkas tiks pasniegtas 14 virsdiriģentiem un virsvadītājiem, kuri debitēs XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos.

Jaunajās pastmarkās attēloti krāšņos tautastērpos tērpti svētku dalībnieki – koristi un dejotāji. Pastmarku blokā un pirmās dienas aploksnē iestrādāts arī svētku logotips, kas tapis, Latvijas Pasta jauktajam korim iedziedot komponista Jāņa Lūsēna dziesmu ar Ineses Zanderes vārdiem „Rieta lūgšana”.

Svētku pastmarku bloka un pirmās dienas aploksnes autore ir māksliniece Lilija Dinere.

Pastmarku bloka, kurā iekļautas divas pastmarkas, tirāža ir 30 000 eksemplāru; pastmarku nominālvērtība 0,35 lati un 0,50 eiro, kas atbilst vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā.

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem veltītās pastmarkas ir Latvijas Pasta otrais veltījums svētkiem. Pirmoreiz pastmarkas dziesmu un deju svētkiem izdotas pirms 15 gadiem – 1998. gadā.

Dziesmu un deju svētki šogad norisināsies no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Dziesmu un deju svētki ir unikāls latviešu tautas folkloras mantojumā, profesionālās mūzikas tradīcijās un jaunradē sakņots Latvijas kultūras notikums, kas vēstures gaitā ir ieguvis nācijas vienotības un nacionālās identitātes simbola nozīmi.

Dziesmu un deju svētki 140 gadu ilgās vēstures gaitā ir kļuvuši par Latvijas kultūras mantojuma dārgumu. Tā ir visas tautas tradīcija, augsta līmeņa tautas amatieru mākslas kustība, ko kopīgi mūzikas, dejas un mākslas nozaru profesionāļu vadībā rada desmitiem tūkstoši Latvijas cilvēku no sākumskolas līdz sirmam vecumam.

0 komentāri

Komentāru nav