Rīga 2014 Interactive

Tēriņu ielas mistērijas

Apraksts:

Plenēru sērijā Torņkalnā un Bieriņos apkaimju iedzīvotāji, profesionālu mākslinieku konsultēti, radīja mākslas darbus par abām apkaimēm. Tēriņu ielai, Bieriņu tēlniekiem, Arkādijas parkam un Torņkalna iedzīvotājiem veltītajos plenēros tapušos mākslas darbus varēs apskatīt izstādē Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijā, Eduarda Smiļģa ielā 46, no 4. līdz 23. novembrim.

Tematiskā līnija: Ceļu karte

Sākas: 04.11.2014

Beidzas: 23.11.2014

Vieta:

  • Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijā

Notikuma veids:

  • Izstāde

Notikuma kategorija:

  • Vizuālā māksla
  • Iedzīvotāju dalība
  • Izglītība

Notikuma auditorija:

  • Bērni
  • Jaunieši
  • Pieaugušie

Projekta apraksts:

Aktīvās apkaimes ir notikumu sērija, kas dara dzīvi pilsētā piepildītu un aicina justies piederīgiem un atbildīgiem par vietu, kur dzīvojam. Rīdzinieku ierosinātie un īstenotie pasākumi notiek visu 2014. gadu dažādās pilsētas apkaimēs. Tās ir gan vietējo izplānotas un vadītas ekskursijas, gan mākslinieku plenēri, fotoakcijas, svinības, apkaimju festivāli, lekcijas un diskusijas, kuru centrā ir cilvēks un viņa neizsīkstošā vēlme izgudrot un radīt ko jaunu, uzņemt ciemiņus un kopā pavadīt laiku.

Web adrese: http://www.riga2014.org/Apkaimes

Rīga2014

2 komentāri

Zane

09.11.2014 12:00

Atļaušos piebilst, ka izstāde apskatāma tikai darba dienās. Žēl, ka tā.

Aleksandrs

07.04.2014 17:19

Tēriņu ielas apkaime Bieriņos slavena ne vien ar barona Rautenfelda un Emīlijas Kuģeniek dramatisko mīlasstāstu,kas kļuvis par pirmā latviešu kinogrāvēja tēmu.Bieriņi saistīti arī ar Rutku tēva, Visvalža Lāma, Aleksandra Čaka, Ojāra Vācieša,Voldemāra Branka (jaunākā),Friča,Reiņa,Ivara Galenieku,Leo Kokles, Kristapa Brigmaņa,Zigurda Smirnova,Arnolda Burlova, Augusta Kirhenšteina,Valda Janča,Valda Kleinberga,Kurta Grīnupa ,Pētera Lūča',Ojāra Feldberga,Induļa Rankas un vēl daudzu citu personību vārdiem. Savukārt Bieriņu trase Mārupītes krastos -ar Bieriņu pašdarbības motokluba ietekmi uz mūsu tautas motorizācijas kultūrtradīcijām,no kurām minamas gan bērnu motosacensības "Zelta mopēds" un pirmā bērnu motosporta skola,gan skijoringa renesanse līdz nacionālā sporta statusam. Interesanti objekti ir gan abas Krimas "Bezdelīgu ligzdas" kopijas,gan Latvijā augstākais zaļais skatutornis četrstumbru kļavā,gan 650 m ielu sacensību trase "Imulrings" un zaļais veloceliņš ar bērnu velotrasēm gar dažādu autoru fona skulptūrām,tapušām plenēros. Vilinošu tēmu netrūkst!