Jāņu nakts mistērija „Lec, saulīte!”

Apraksts:

Mežaparka Lielās estrādes skatītāju laukums tika pārvērsts par Jāņu kalnu, bet skatītāji izvietojās neparasti - Dziesmu svētku kopkora vietās. Uzvedumā skanēja īpaši šim nolūkam radīta mūzika. Radošo grupu veidoja mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis, režisors Elmārs Seņkovs, komponists Raimonds Tiguls, scenārija un tekstu autore Rasa Bugavičute, deju horeogrāfi Jānis Ērglis, Jānis Purviņš, Agris Daņiļevičs, scenogrāfs Reinis Suhanovs, tērpu māksliniece Evija Dāboliņa. Piedalījās vairāki tūkstoši dejotāju no Rīgas un Latvijas labākajiem deju kolektīviem, kori, solisti, „Lec, saulīte!” orķestris un bungu un dūdu grupa „Auļi”. Deju uzvedums notika 21. un 22. jūnijā Mežaparka Lielajā estrādē. 

Tematiskā līnija: Rīgas karnevāls

Sākās: 21.06.2014 19:00

Vieta:

  • Mežaparka Lielajā estrādē

Notikuma veids:

  • Koncerts

Notikuma kategorija:

  • Mūzika
  • Deja
  • Tradīcija

Notikuma auditorija:

  • Jaunieši
  • Pieaugušie

Projekta apraksts:

2014. gadā saulgriežos Rīgā, Mežaparkā notika pasākums “Rīga 2014 saulgrieži”, kura ietvaros tika izrādīts deju uzvedums „Lec, saulīte!”. Stāsta galvenā varone bija meitene, kas simbolizēja divas tematiskās līnijas - tradīciju un mīlestību. Saulgrieži ir apliecinājums nācijas vitalitātei, savu sakņu apzināšanai, tāpēc uzveduma pamatā bija stāsts, kuru dzirdot, redzot un izdzīvojot, ikviens uz brīdi nonāca gaismas daudzināšanas un tautas vitālo svētku rituālu pasaulē. 

Web adrese: http://riga2014.org/saulgriezi

Rīga2014

4 komentāri

Kristīne Ketrina

22.06.2014 01:32

Launaga un vakariņu veģetāriešiem paredzēto maizīšu ("Mammas" ar sieru un rukolu) sastāvā ir želatīns, kas ir ražots no dzīvnieku kauliem. Vajadzēja piedomāt tomēr!

Karina

18.06.2014 15:53

Lūdzu, precizējiet, vai bērni, kas sēž klēpī, tomēr drīkst nākt uz koncertu bez biļetes? Gimenēm tas būtu liels atbalsts un iespēja tomēr kopīgi pavadīt laiku...

Līga

16.06.2014 12:32

Vai šo koncertu ir paredzēts raidīt arī pa TV?

Olga

26.05.2014 01:31

Varēja tomēr paredzēt bezmaksas ieeju maziem bērniem, kuri neaizņem atsevišķu sēdvietu, vai arī lētākas biļetes skolēniem. Izmaksas ģimenei ar 3 bērniem pērkot biļetes vidējā cenu grupā ir 100 eur. Tas ir nesamērīgi dārgi.